Edirne'deki Afetzede Çocuklar kentin önemli noktalarını fotoğraflayacak

'Asrın felaketi' olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Edirne'ye gelen afetzedelere destekler devam ediyor. Kentteki depremzede çocuklara Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) tarafından eğitim verilecek. Depremzede çocuklar kentin tarihi ve kültürel noktalarını fotoğraflayacak.

Edirne'deki Afetzede Çocuklar kentin önemli noktalarını fotoğraflayacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de bulunan depremzede çocuklara Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) tarafından temel fotoğrafçılık eğitimi verilecek. Çocuklar eğitimlerin tamamlanmasının ardından kentin tarihi ve kültürel noktalarını fotoğraflayacak.

Selimiye Meydanında bir araya gelen Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) üyeleri, depremzede çocukların sosyalleşmesi ve Edirne'yi tanıması için hazırladıkları projeye ilişkin bilgi verdi. Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Başkanı Serdar İyiiz, depremzede çocuklara yönelik gerçekleştirilecek eğitim hakkında açıklamalarda bulundu.

İyiiz, Edirne'ye gelen afetzede çocuklara temel fotoğrafçılık eğitimi verileceğini söyledi. Teorik eğitimleri tamamlayan afetzede çocukların, eğitmenleri eşliğinde kentin tarihi ve kültürel yerlerini fotoğraflayacağını ve deneyim kazanacağını ifade eden İyiiz, dernek üyeleri arasında çocuklara yönelik fotoğrafçılık eğitimi almış sanatçıların da olduğunu belirtti.

Proje için gerekli ekipmanları tamamladıklarını dile getiren İyiiz, ilgili kurumlardan kentte bulunan depremzedelerle ilgili bilgileri alıp fikir alışverişinde bulunduktan sonra projeye başlayacaklarını duyurdu.

Depremzede çocukların kentteki anıt noktaları fotoğraflayarak deneyim kazanacağını vurgulayan İyiiz, "Çocuklara verilecek eğitim için dernek üyeleri arasında yaptığımız kampanya kapsamında çocukların kullanımına uygun 10 dijital fotoğraf makinesi alındı. Lise dönemindeki yetişkin çocuklara yönelik olarak da daha profesyonel makineler sağlanıyor. Çocuklar bu eğitimle fotoğrafı, fotoğraf makinesinin teknik yapısını öğrenecekler. Çeşitli fotoğraf ekipmanlarını görecekler. Fotoğraf eğitimiyle çocukların bakış açısı değişecek. Projenin sonunda afetzede çocuklarla geniş katılımlı bir sergi yapılacak ve aldıkları eğitimin sonucu gösterilecek" dedi. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ