• Haberler
  • Edirne
  • Edirne'de YEDAM danışanlarından bağımlılığa dikkat sergisi

Edirne'de YEDAM danışanlarından bağımlılığa dikkat sergisi

Edirne Yeşilay Danışmanlık Merkezi'nde (YEDAM) destek alan danışanlar tarafından hazırlanan eserler  'YEDAM Atölye Sergisi'nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Edirne'de YEDAM danışanlarından bağımlılığa dikkat sergisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bağımlılıklarla dikkat çekmek için kentteki bir alışveriş merkezinde açılan sergide, danışanların atölyelerde tasarladıkları tablolar ve el sanatları ürünleri görücüye çıktı.

Bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen ve Yeşilay Danışmanlık Merkezlerine başvurarak destek alan danışanların İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri rehberliğinde tasarladığı ürünlerin sergi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yeşilay Danışmanlık Merkezinde yer alan danışanların atölyelerde tasarladıkları tablolar ve el sanatları ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanı Müzekka Bayrak, "2023 yılında Edirne ve Keşan YEDAM tarafından bağımlı ve bağımlı yakınları ile görüşme sayısı bin 191 kişidir. Bağımlılıklarla mücadelemizde Yeşilay'a destek veren başta Valimiz Yunus Sezer olmak üzere tüm kurumlarımıza teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Sergi açılışına katılan Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, yaptığı konuşmada, Yeşilay'ın her türlü bağımlılıkla mücadele ettiğini belirtti.

Sosyal medya bağımlılığına dikkat edilmesi gerektiğini aktaran Uysal, "Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ne 2023 yılında 120 başvuru yapılmış. Artık günümüzde yeni bir bağımlılık türü teknoloji bağımlılığı ile karşı karşıyayız. Sosyal medya dediğimiz başka bir bağımlılığa karşı da çok dikkat etmemiz gerekiyor. Gençlerimizi doğa ile toprak ile buluşturmamız lazım “dedi.

Danışanlar tarafından yapılan 400’e yakın eser ve ödüllü karikatür çizimler sergide yer aldı.  Çocuklar için yüz boyama ve çeşitli etkinlikler yapılan stantta vatandaşlara da bilgilendirici broşür dağıtıldı.

Serginin açılışına Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Engin Makak, AK Parti İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Yeşilay Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanı Müzekka Bayrak,  İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma Heves Aile Sosyal Hizmetler Müdürü Harun Tohumcu katıldı.  Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar