Edirne'de yaz spor okulları açıldı

Edirne'de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve 81 ilde eş zamanlı düzenlen Yaz Spor Okulları açılışı  Şükrüpaşa Atletizm Sahasında gerçekleştirildi.

Edirne'de yaz spor okulları açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından Edirne Yaz Spor Okulları açılışı Şükrüpaşa Atletizm Sahasında gerçekleştirildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından atletizm yarışması ile devam etti.

Yaz spor okulları ile yaz döneminde spora ilginin arttırılması ve spora ulaşımın kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Temel eğitimi için haftada 2 gün sürecek yaz okulunda öğrenciler, katıldığı branşlardan ücretsiz olarak yararlanacak.

Öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmesi ve faydalı aktiviteler yapması amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları için kayıtlar yaz sezonu boyunca devam edecek.

Öğrencilerin yaz döneminde boş vakitlerini değerlendirerek spora yönlendirilmesi hedeflenen projede Geleneksel Türk okçuluk, masa tenisi, atletizm, basketbol, kick boks, badminton, voleybol, tenis, kürek, güreş, wushu kung-fu, fitness, halk oyunları, bisiklet, okçuluk, yüzme, bocce, bowlingi dart, boks, ragbi, jimnastik, satranç, judo, sualtı sporları ve pilates gibi branşlar ücretsiz olarak öğrencilere sunuluyor.

Öğrenciler istedikleri branşa kayıt olarak yaz sezonu boyunca eğitim alıyor.

Katılımın yoğun olduğunu söyleyen Güreş antrenörü Abil Kara, “Güreş sporuna ilgi çok fazla. Yaz okullarında öğrencilerin temelini hazırlayarak eğitimler veriyoruz. Çok iyi öğrenciler yetişiyor. Kızlarımızın yoğun ilgisi var onları yetiştiriyoruz. İnşallah ilerleyen zamanlarda Türkiye’yi temsil edecekler.” Dedi.

Sporun evrensel olduğunu söyleyen Karate antrenörü Mustafa Akkaya “Birçok branşta hizmet veriyoruz. Burada birçok branşın antrenörleri sahada ve tanıtımı yapılıyor. Bizde karate antrenörü olarak sahadayız. 7 yaş üzeri öğrencileri alıyoruz ama daha miniklerimizde var. Çok heyecanlılar çok azimliler. Bizim en küçük öğrencimiz 5 buçuk yaşında ve 2 ay önce başladı çok azimli. Beyaz kuşaktan sarı kuşağa geçti. Özellikle spora kızların ilgisi çok fazla bu da bizi çok memnun ediyor. Spor evrenseldir kız erkek ayrımı yapılmaz.” Şeklinde konuştu.

Akkaya, çocukların küçük yaşlardan itibaren sporla tanışmaları için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını aktardı.

Törene antrenörler, veliler ve sporcular katıldı.  Fahrettin Baydar

Fahrettin Baydar