Edirne'de seçmen oyunu kullanıyor

Türkiye genelinde 61 milyondan fazla kişinin oy kullanacağı 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanma işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Edirne'de de vatandaşlar oylarını kullanmak için sandık başına gidiyor

Edirne'de seçmen oyunu kullanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeni yerel yönetimlerin belirleneceği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanma işlemi, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen saate göre 08.00 itibarıyla başladı. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinde oy verme işlemi için okulların önünde bekledi. Sandık numaralarına göre belirlenen sınıflara geçen vatandaşlar, belediye başkanı, meclis üyeleri ve muhtarlık seçimleri için oy kullandı.

Emniyet güçleri tarafından kentteki okullarda olumsuzluklara karşı önlem alındı.

Edirne ve ilçelerinde toplam 320 bin 637 seçmen, sandığa gidiyor. İl ve ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarların oylanacağı seçimde bin 98 sandık kuruldu.

Edirne merkezde ise 72 okul binasında kurulu 437 sandıkta 139 bin 57 seçmenin oy kullanması bekleniyor.

Sabahın erken saatlerinde oy kullanan vatandaşlardan Harun Katı, “Düşünceme uygun, hedeflerime uygun Türkiye’nin hedeflerine uygun olacak kişilerle yol almak için sabah erken saatlerde oy kullanmaya geldim.” Şeklinde konuştu.

Edirne’de Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi 17.00'ye kadar devam edecek. Dilek Şahin