Edirne'de 109 kilogram kokain ele geçirildi

Edirne'de, uluslararası uyuşturucu madde ticareti yapan organizasyonlara yönelik gerçekleştirilen 'Narkogüç-45' operasyonunda tır dorsesinde yapılan aramada 109 kilogram kokain ele geçirildi.

Edirne'de 109 kilogram kokain ele geçirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ve Edirne Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nün desteğiyle, uluslararası uyuşturucu madde ticareti yapan organizasyonlara yönelik operasyonda tırın dorsesinde yapılan aramada 67 paket halinde 109 kilo kokain ele geçirildi.

Edirne’de yakalanan bir çekici ve bir dorsede yapılan aramada 67 paket halinde toplam 109 kilogram kokain ele geçirildi. Uyuşturucu madde nakli ve ticareti yaptığı tespit edilen 1 şüpheli yakalandı.

Polis ve Edirne Gümrük Muhafaza Müdürlüğü personelini gerçekleştirdikleri operasyondan dolayı tebrik eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ister ulusal, ister uluslararası olsun ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemeye, onlara hayatı zehretmeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız durmaksızın devam edecek.” şeklinde konuştu.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce uluslararası uyuşturucu madde ticareti yapan organizasyonlara yönelik, Narkogüç-45 operasyonu gerçekleştirdi. Kentte durdurulan bir çekici ve dorsede yapılan aramada 109 kilogram kokain ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli yakalandı.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada operasyonların devam edeceğini belirten Yerlikaya, “Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti yapan organizasyonlara yönelik gerçekleştirilen “NARKOGÜÇ-45” Operasyonunda 109 Kg Kokain ele geçirildi. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki, İster Ulusal, İster Uluslararası Olsun Ülkemizi Zehir Tacirlerinden Temizlemeye, Onlara Hayatı Zehretmeye Kararlıyız. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan adli projeli dosya kapsamında; Edirne Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Edirne Gümrük Muhafaza Müdürlüğünün desteğiyle, Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti yapan organizasyonlara yönelik yürütülen ortak çalışma sonucu; Edirne’de yakalanan bir çekici ve bir dorsede yapılan aramada 67 paket halinde toplam 109 kilogram kokain ele geçirildi. Uyuşturucu madde nakli ve ticareti yaptığı tespit edilen 1 şüpheli yakalandı. Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi ve Edirne Gümrük Muhafaza Müdürlüğü Personelimizi tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız durmaksızın devam edecek.” dedi. Kumru Öngün

KUMRU ÖNGÜN