Düzensiz göçmenleri taşıyan şahıs tutuklandı

Edirne'nin Keşan İlçesi'nde jandarma ekiplerince yol kontrol noktasında durdurulan bir aracın kasasında yapılan aramada 17 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan şahıs tutuklandı.

Düzensiz göçmenleri taşıyan şahıs tutuklandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışma yapan jandarma ekipleri, göçmen kaçakçılarına göz açtırmıyor.

Edirne'nin Keşan İlçesinde görevli Jandarma asayiş timleri yol kontrol noktasında bir aracı durdurarak arama yaptı. Araçta yapılan kontrolde 4'ü Suriye, 13'ü Irak uyruklu olmak üzere toplam 17 düzensiz göçmen yakalandı.

Göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresine teslim edildi. Şüpheli 1 organizatör ise şahıs işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar ise C.Savcısının talimatıyla yedi emin otoparkına teslim edildi.

 

HABER MERKEZİ