• Haberler
  • Edirne
  • Dijital dolandırıcılığa karşı bilgilendirmeler sürüyor

Dijital dolandırıcılığa karşı bilgilendirmeler sürüyor

Edirne Jandarma Komutanlığı, dijital dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Dijital dolandırıcılığa karşı bilgilendirmeler sürüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Siber Suç Farkındalık ve Bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında, siber suçların gerçekleşmeden önce önlenmesi, maddi ve manevi zararın en aza indirgenmesi ve Siber Suçlarla ilgili kişisel korunma tedbirleri çerçevesinde öğrencilerin bilinçlendirilmeleri amacıyla İpsala İlçesi Sultanköy, Hacıköy ve İbriktepe köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören (70) öğrencilere “Siber Zorbalık, Güvenli Sosyal Medya Kullanımı, Dijital Bağımlılık, Parola Güvenliği, Güvenli İnternet Kullanımı” konularında bilgilendirme yaptı.

Okullara Siber Suçlarla Mücadele konulu afiş asıldı.

Komutanlıktan yapılan açıklamada, “Siber dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenerek maddi ve manevi kaybın önlenmesine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri ile siber dolandırıcılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalarımıza yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” İfadelerini kullanıldı. 

HABER MERKEZİ