• Haberler
  • Edirne
  • Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için bocce turnuvasında buluştular

Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için bocce turnuvasında buluştular

Kırklareli'nde Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında huzurevleri arası bocce turnuvası yapıldı.

Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için bocce turnuvasında buluştular
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce gerçekleştirilen turnuvada Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli huzurevlerinden 7 takım yarıştı.

İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü spor salonunda gerçekleştirilen turnuva, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, konuşmasında, bocce turnuvasına katılanlara başarı diledi.

Cumhuriyet'in 100'üncü yılına erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ekici, şanlı bir jenerasyon olduklarını belirtti.

Ekici, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerin, yaşlıların, annelerin, babaların desteği ile Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak Cumhuriyet'i kurduğunu kaydetti.

Cumhuriyet'in bir erdem ve fazilet olduğunu vurgulayan Ekici, "Dünyada diğer ülkelere baktığımızda Cumhuriyet'imize sahip çıkmamız gerektiğini çok net bir şekilde görebiliyoruz. Bugün şanlı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını kutlamaktan son derece onurluyuz. Sizler bu milletimize, memleketimize, devletimize 40 yıl hizmet ettiniz. Halen huzurevimizde bizlere örnek oluyorsunuz, önderlik yapıyorsunuz." diye konuştu.

Turnuva, Vali Ekici'nin ilk atışıyla başladı.

Turnuvada Edirne Huzurevi Müdürlüğü takımı birinci, Kırklareli Huzurevi Müdürlüğü takımı ikinci, Çorlu Huzurevi Müdürlüğü takımı üçüncü oldu.

Kazanan takımlara madalya verildi.

ANADOLU AJANSI