• Haberler
  • Edirne
  • Cumhur İttifakı, Edirne'de vatandaşın kandilini kutladı

Cumhur İttifakı, Edirne'de vatandaşın kandilini kutladı

AK Parti Edirne İl Başkanlığı ve Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından Eski Camii önünde ve Saraçlar Caddesi'nde vatandaşlarla kandilleşti, ikramda bulundu.

Cumhur İttifakı, Edirne'de vatandaşın kandilini kutladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhur İttifakı üyelerinden AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, Regaip Kandili dolayısıyla vatandaşlara lokma ve kandil simidi dağıttı.

Edirne’de AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Regaip Kandili dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanlığı, Eski Cami önünde lokma dağıtımı gerçekleştirirken; AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba ve AK Parti Edirne İl Teşkilatı kentin en işlek noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi'nde kandil simidi ikramında bulundu.

İlk olarak MHP Edirne İl Başkanlığı koordinesinde Eski Cami önünde vatandaşlara lokma dağıtıldı.

Etkinliğe katılan AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, ocağın başına geçerek lokma pişirdi. Vatandaşların kandilini kutlayan İba, pişirdiği lokmaları ikram ederek vatandaşlarla sohbet etti.

MHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı ve İl Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hafife Balkan Delen, bin 200 lokma dağıtıldığını bildirdi.

Tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutlayan Delen, üç ayların hayırlara vesile olmasını diledi.

Vatandaşlarla sohbet ederek selamlaşan Cumhur İttifakı üyeleri, yürüyerek Saraçlar Caddesi'ndeki etkinlik alanına geçti. AK Parti İl Başkanlığı tarafından Saraçlar Caddesi’nde kurulan stantta vatandaşlara kandil simidi ikram edildi.

"BU SAMİMİYETE LAYIK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ"

Tüm İslam aleminin ve Edirnelilerin Regaip Kandili'ni kutlayan AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, kandillerin ve özel günlerin birleştiriciliğine inandıklarını, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirici gücünü vurgularken; tüm Edirne halkına hayırlı kandiller diledi.

Kandilleşme sırasında Belgin İba’ya  vatandaşların yakın ilgisine karşılık, Başkan Adayı İba her birine yürekten teşekkür ettiğini ve bu samimiyete layık işlere imza atacaklarını dile getirdi.

"HEMŞEHRİLERİMİZLE BİR ARADA OLMAKTAN DA SON DERECE MUTLU OLDUK"

Edirne Belediye Başkan Adayı İba, "Önce Cumhur ittifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Eski Cami önünde organize edilen lokma ikramına katıldık. Orada vatandaşlarımıza lokma ikram ettik. Şimdi de AK Parti olarak Saraçlar Caddesi'nde kandil simidi ikram ettik. Rabbim inşallah Ramazan ayına da kavuştursun. Bugün üç ayların başlangıcı. Bunun maneviyatını da vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Herkesin kandili kutlu olsun. Burada hemşerilerimizle bir arada olmaktan da son derece mutlu olduk" şeklinde açıklamada bulundu.

"EDİRNE'DEN UYUMLU İKİ PARTİ OLARAK BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ"

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba'nın lokma etkinliğine katılarak vatandaşlara ikram ettiğini söyleyen MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, "Biz ittifak kapsamında Edirne'den uyumlu iki parti olarak birlikte hareket ediyoruz. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin dediği gibi Cumhur ittifakının sevabına da günahına da ortağız. Genelden yerele ülkede birlik güçlü bir yönetim ile belediye başkanımızı seçeceğiz. Bu vesileyle Tüm İslam alemi ve Edirnelilerin mübarek üç aylarını tebrik eder hayırlı kandiller dileriz" dedi.

Lokma ve kandil simidi dağıtımına AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı ile belediye ve il genel meclisi üyeleri, parti üyeleri katıldı.  Haber Merkezi

HABER MERKEZİ