Cömert, '2024 altın yılı olacak'

Altında rekor yükseliş devam ediyor. Kuyumcu Esnafı Rahmi Cömert, vatandaşlara paralarını altına yatırmaları için çağrıda bulundu.

Cömert, '2024 altın yılı olacak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2023 yılının son aylarında yükselen altın fiyatları yeni yılın başında da rekor kırmayı sürdürüyor.
Açıklamalara göre Perşembe gününden sonra yeni bir fiyatlandırma sürecinin başlayacağını söyleyen Kuyumcu Esnafı Rahmi Cömert, “Altın, bundan sonra da kazandırmaya devam edecek. 2024 yılı için kesinlikle geri adım söz konu değil. Yatırım araçlarındaki en güvenli olan şuan altındır. Bu vesileyle ufak yatırımcılara, büyük yatırımcılara kim olursa olsun az parası olanlarda, çok parası olan da gözünü kapayıp, gönül rahatlığıyla altına yatırım yapabilir. Şuan gram altın 2 bin 71 lira civarında seyrediyor. Has altın 2 bin 118 lira. Çeyrek altın 3 bin 515, Ata lira 14 bin 100 liradan satışa sunuluyor. Yükselişler devam edecek. Hareketli günler bizi bekliyor. Kesinlikle yatırımcısı memnun olacak. Yani geri adım yok. Altın artık iki binlerin altını görmez. Bizim için taban fiyat artık bundan sonra 2 bin. Ama yukarı hamleler bekliyoruz. Bu haftada yüzde 3 civarında bir artış bekliyoruz.” Dedi.
Altının vatandaşa kazandıracağını belirten Cömert, “Yıl sonu altının gramının 4 bin lira olacağını düşünüyoruz. Bu yıl yüzde 80-85 oranında kazandırdıysa önümüzdeki yıl da yine alıcısına aynı oranla kazandıracaktır. 2024 altın yılı olacak demiştik ve söylediğimiz gibi de oluyor.” Şeklinde konuştu. Dilek Şahin

DİLEK ŞAHİN