• Haberler
  • Edirne
  • Ciravoğlu'ndan İmamoğlu ve mevcut aday hakkında çarpıcı iddialar

Ciravoğlu'ndan İmamoğlu ve mevcut aday hakkında çarpıcı iddialar

Ön seçimde aday gösterilen daha sonra genel merkez tarafından adaylıktan el çektirilen Şükrü Ciravoğlu, yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Ciravoğlu adaylıktan çekilme sürecinde mafya ile ilişkili kişilerin dahi dâhil olduğunu ve CHP kurmaylarından yoğun baskı gördüğünü ifade ederek 'Sen adaylıktan çekil, çekilmezsen ben alacağım. Filiz'i atayacağız aday olarak. Ben çekilirim istenmediğim yerde hiç durmam.' Dediğini aktardı.

Ciravoğlu'ndan İmamoğlu ve mevcut aday hakkında çarpıcı iddialar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ciravoğlu, uzun süredir kent gündemini meşgul eden ve büyük merak uyandıran olayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve sır gibi saklanan gerçekleri anlattı.

Ciravoğlu, ön seçimde ikinci sırada yer alan Filiz Gencan Akın’dan iki katı daha fazla oy alarak birinci çıktığını belirtti.

Şubat’ın 21’inde hastaneye yattığını ve 22 Şubat’ta kendisine telefon ettiğini söyleyen Ciravoğlu, süreci şöyle anlattı: “saat 13.30’da genel başkanımız telefon açtı. Gene hastaneye yattın bu böyle yürümeyecek. Sen adaylıktan çekil, çekilmezsen ben alacağım. Filiz’i atayacağız aday olarak. Ben adaylıktan çekilmememi gerektirecek bir sağlık sorunum yok basit bir şey için geldim. Ben çekilirim istenmediğim yerde hiç durmam problem değil dedim.” Dedi.

Belediye Başkan adayı Akın’ın bir milletvekili tarafından desteklendiğini iddia eden Ciravoğlu, “benim ön seçimden farkla birinci çıkmama rağmen bunun akabinde yüksek seçim kuruluna bildirilmiş olmasına rağmen her türlü formalitenin bittiği noktada bile sürekli sosyal medyadan ‘bu iş daha bitmedi, biz bitti demeden bitmez, son sözü söylemedik, devam edecek’ gibi bir takım tuhaf yaklaşımlarla bu işin arkasının kurcalanacağı ve sanki bir bahane bulunup da işin engelleneceği şekilde izlenim oluştu.” İfadelerine yer verdi.

“İŞE MAFYA MI KARIŞTI?”

Sürece mafyanın karıştığı söylemlerine da açıklık getiren Ciravoğlu, “Mevcut belediye başkan adayının yanında toplumda çok kabul görmeyen ve değer verilmeyen gruplar vardı. Hepsi sanki birbirini çeken mıknatıs gibi bir aradaydı. Bir kent kendi ayakları üzerinde duruyorsa bir şey ifade eder. Ne yapıyorsa kendi imkânlarıyla yapmalı başkasının imkânıyla değil.” Dedi.

Ciravoğlu, “bir belediyenin başka bir belediyeyi kanatları altına alıp orayı idare etmeye çalışması anlamsız ve basiretsizlik örneğidir.” Dedi.

İmamoğlu ve Akın’ın görüşmesinin daha önceden planlanmış olduğunu öne süren Ciravoğlu, üyelerin itibar ettiği konu biz bu seçimi ancak Ciravoğlu ile kazanırız yönünde olduğunu söyledi.

Ciravoğlu, “sonuçta bir atama yapıyorsanız bunun bütün sorumluluğu atayana aittir. Bir ön seçimle halkın önüne çıkıyorsanız ve bunlar halkın önünde oluyorsa bunun hesabını veremezsiniz. Ben aldım ya da verdim deme şansınız kalmıyor. O zaman halk demokrasi nerede diye sorgulamaya başlıyor.” İfadelerini kullandı.

CHP’de sıkıntılı bir süreç yaşandığını belirten Ciravoğlu, “biz CHP’ye oy vermeyiz, sandığa gitmeyiz, başka partilere veririz diyen çok fazla insan var.” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=TreF6s_jZT8

HABER MERKEZİ