Cezai ehliyeti tam çıktı

Havsa'da bir kişiyi baltayla başına vurarak öldüren ve tutuklandıktan sonra Ben hastayım diyen cinayet sanığı cezai ehliyetinin olup olmadığın anlaşılması için gönderildiği Adli Tıp Kurumundan gelen rapor mahkemeye ulaştı. Rapora göre cezai ehliyeti tam olan G. Ö. hakkında önümüzdeki celse karar verilmesi bekleniyor.

Cezai ehliyeti tam çıktı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2016 yılının Aralık ayında Edirne'nin Havsa ilçesinde Mustafa B.'yi (62) başına baltayla vurarak öldüren G. Ö. hakkında Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten öldürme' suçundan açılan davanın dün görülen duruşmasına tutuklu sanık G. Ö. ve avukatı katıldı. 

Mütalaa verildi
Duruşmada ilk olarak Adli tıp Kurumu'ndan gelen rapor okundu. Raporda sanık G. Ö.'nün cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Sanık ve sanık avukatının rapora karşı beyanlarının ardından duruşma savcısı mütalaada bulundu. Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın TCK'nın 81 / 1 maddesi gereğince 'Kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti. 

Karar verilecek
Sanık G. Ö. savunmasında suçsuz yere yattığını ifade ederek, 'Bu kişiyi ben öldürmedim' dedi.
Sanığın avukatı da Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapora ve mütalaaya karşı beyanda bulunmak ve esas hakkında savunma yapmak için süre talep etti. Mahkeme heyeti, sanık G. Ö.'nün tutukluluk halinin devamına karar vererek, yargılamayı ileri bir tarihe erteledi. Mahkemenin önümüzdeki celse karar vermesi bekleniyor.