• Haberler
  • Edirne
  • Bulgaristan'daki turnuvadan 22 madalya ile döndüler

Bulgaristan'daki turnuvadan 22 madalya ile döndüler

Edirne'nin Cimnastik sporundaki parlayan yıldızı PeraCimnastik Kulübü Bulgaristan'da katıldığı Uluslararası Alegro Cup Ritmik Cimnastik Turnuvasına damga vurdu. Toplam 10 sporcu ile turnuvaya katılan ve Türkiye'yi bu turnuvada temsil eden tek kulüp olan PeraCimnastik yarıştığı 8 kategoride toplam 22 madalya alarak çok önemli bir başarıya imza attı.

Bulgaristan'daki turnuvadan 22 madalya ile döndüler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Birce Derya Hazneci, Gülfem Arda, Deniz Ecem Yıldırım, Zeynep Uz, İkra Nisa Demir, Ece Bozkurt, Mira Polat, Damla Kanat, Zeynep Öykü Çakıroğlu ve İlke Akbuz’dan oluşan PeraCimnastik takımının böylesi önemli bir organizasyonda elde ettiği bu büyük başarı turnuvadaki tüm cimnastik otoritelerinden tam not aldı.

2 gün süren turnuvadan sonra dün akşam yurda dönen PeraCimnastik takımının kurucusu ve aynı zamanda antrenörlerinden olan Eski Milli Sporcu Banu Seri şu açıklamalarda bulundu.

"BU TİP ORGANİZASYONLARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

PeraCimnastik Kulübü olarak uzun zamandır Yağmur Vardar ile birlikte çocukların gelişimi noktasında yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Eski Milli Sporcu Banu Seri,  "Bu tip organizasyonları da sporcularımızın tecrübe kazanmaları adına çok önemsiyoruz. Alegro Cup turnuvası da sene başında takım olarak koyduğumuz hedeflerimizden bir tanesiydi. Toplam 10 sporcu ile mücadele ettik ve tüm sporcularımız çok önemli performanslara imza atarak, 8 farklı kategoride 22 madalya aldılar ve hepimizi gururlandırdılar. Yurtdışında Uluslararası bir turnuvada Türk bayrağımızı gururla temsil ettikleri için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca takım olarak ortaya koyduğumuz birliktelik ve disiplin de bizim için çok kıymetli. Edirne’mizi ve Ülkemizi çok güzel temsil ettiğimizi düşünüyorum. Cimnastik sporunda Edirne’yi tekrardan o özlediğimiz eski başarıları günlerine taşıyacağımıza inanıyoruz. Sporcularımın yanı sıra bu başarılarda büyük emekleri olan ve bizleri her zaman destekleyen tüm velilerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onların desteği ve sporcularımızın gayretiyle birlikte çok güçlü bir Aile olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerine yer verdi.

"ÇOK GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLDU"

Ayrıca PeraCimnastik sporcu kafilesi dışında turnuvada ülkeyi hakem olarak temsil eden Edirne Bölgesi Milli Hakemlerinden Elif Vargün de turnuvaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Alegro Cup çok güzel bir organizasyon oldu. Edirne’den bir kulübün Türkiye’yi temsilen burada yer alması Edirne Cimnastik sporu için çok kıymetli. Ayrıca turnuva boyunca birlikte olduğumuz Bulgar hakem arkadaşlarım ve organizasyon komitesi de sporcularımızla ilgili olarak çok güzel yorumlar yaptılar. Yıllardır bu camianın içinde hem sporcu ve hem de hakem olarak yer alan biri olarak Edirne’deki bir kulübün yurtdışında adından bu şekilde söz ettirmesinden dolayı gurur duydum. Bu başarıda büyük emekleri olan Banu Seri ve Yağmur Vardar arkadaşlarımızı kutluyorum. PeraCimnastik Kulübünün gelecekte çok daha güzel başarılara imza atacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ