'Bu zafer, barışın ve ortak acılardan doğan kardeşliğin sembolüdür'

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'ncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

'Bu zafer, barışın ve ortak acılardan doğan kardeşliğin sembolüdür'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk milletinin istikbali söz konusu olduğunda neleri göz önüne alacağını anlatan zaferlerin başında 18 Mart'ın geldiğini belirten İba, 'Çanakkale'yi yedi düvele dar eden ruhun halen diridir.Vatan söz konusu olduğunda milletimiz neleri başarabileceğini 18 Mart'ta tüm dünyaya göstermiştir.' Dedi.

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'ncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.Çanakkale Zaferi'nin şanlı bir destan olduğunu vurgulayan İba, bu zaferin aynı zamanda barışın ve ortak acılardan doğan kardeşliğin sembolü olduğunu vurguladı.

"Büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediliyor"

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109'ncu yıldönümünde büyük bir gurur ve heyecanla idrak edildiğini söyleyen İba, Yurdumuzun üzerine hain planları olanların 18 Mart Zaferi'ni unutmaması gerekir. Türk milleti, silah ve teçhizat olarak kendisinden kat ve kat üstün olan düşmanlarına Çanakkale'yi dar etmiştir. Düşmanın çelik pençesi 109 yıl önce milletimizin inancı ve direnci karşısında eriyip gitmiştir " Dedi.

Geleceğin daha parlak olması için birlik ve dayanışma içerisinde aynı kararlılıkla istiklal ve istikbale sahip çıkmak adına ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerine dikkat çeken İba, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'ncu yılını kutladı.

" Tüm kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum "

Büyük bir kahramanlık, cesaretle yazılan şanlı tarihe sahip çıkacaklarını ve Çanakkale ruhunu canlı ve diri tutmaktan asla vazgeçmeyeceklerini belirten İba,  "Bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize, gazilerimize şükran borcumuzu ödemek, vatanımızı ve bayrağımızı her koşulda müdafaa etmek için dün olduğu gibi bugün de yarın da mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun." İfadelerine yer verdi.  Haber Merkezi

HABER MERKEZİ