• Haberler
  • 'Bir kahvenizi içeriz' ziyaretlerine devam

'Bir kahvenizi içeriz' ziyaretlerine devam

Edirne Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Bir Kahvenizi İçeriz' projesi kapsamında Edirne genelinde 55 Bin öğrencinin ailesini kapsayacak olan ev ziyaretlerine başlandı.

'Bir kahvenizi içeriz' ziyaretlerine devam
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Vali Yunus Sezer’in yakından takip ettiği "Bir Kahvenizi İçeriz" projesi kapsamında yapılan ev ziyaretleriyle; çocukların eğitiminde başarıyı arttırmak için ebeveynlerin yardımının ve desteğinin alınması, okul ve aile iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sportif becerilerinin geliştirilmesi, desteklenmesi, işbirliğinin geliştirilmesi, öğrencilerimizin ev ortamlarında gözlemlenerek daha yakından tanınması, okul-aile arasında eğitsel birliktelik sağlanması, öğrencilerin okullarına olan aidiyet duygularının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Geleceğin teminatı çocukların başarısı için tüm kurumların seferber olduğu proje ile ilgili Vali Yunus Sezer; “Bizler kıymetli yavrularımızın başarısı için elimizden gelen tüm gayreti, tüm desteği, tüm kapasitemizi kullanarak ortaya koyacağız. Tabi bu çalışmaları hayata geçirirken en büyük destekçilerimiz sevgili öğretmenlerimiz ve kıymetli ailelerimiz olacak. Başarıyı; hep birlikte, gönül birlikteliği ile çalışırsak yakalayacağımızı biliyoruz. Bizler çok büyük bir aileyiz. Sevgili yavrularımız için istiyoruz ki; tüm kurumlarımız en üst seviyede katkı sunsun, onlara her türlü desteği birlikte verelim. Unutmayalım, en kıymetli yatırım, geleceğimiz olan çocuklarımız için yapacağımız çalışmalardır, onların mutluluğu, onların başarısıdır” şeklinde konuştu.

Başlanan proje kapsamında Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu kurum müdürleri, il genelindeki üst düzey tüm yöneticiler, okul müdürleri ve öğretmenler ile birlikte öğrencilerin ailelerine ziyaretlerin devam ettiği bildirildi.