Binlerce üniversitelinin KYK heyecanı başladı

Binlerce üniversiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi merakla bekliyor.

Binlerce üniversitelinin KYK heyecanı başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KYK burs sonuçları için tarih araştırmaları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 12 Ekim tarihinde başlayan KYK burs ve kredi başvuruları 19 Ekim'de sona erecek. KYK burs başvurularını e-Devlet üzerinden yapan öğrenciler ise gözlerini burs sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevirdi.

KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, GSB üzerinden burs başvurularını tamamlayan öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. 19 Ekim'de sona erecek olan KYK burs başvurularının ardından gözler sonuç tarihine çevrilecek.

KYK burs ve kredi başvuruları, 12-19 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları kasım ayında başlamış ve sonuçlar 16 Aralık'ta açıklanmıştı.

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılacak.

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerinden de öğrenebilecek. Ayrıca öğrenciler bankamatik kartlarını da bankadan temin edecek.

ANADOLU AJANSI