Bayazıt, telef olan buğday ekili arazide inceleme yaptı

Edirne Tarım ve Orman Müdür Atilla Bayazıt, Sazlıdere köyünde çıkan yangın sonucu telef olan buğday ekili arazide incelemelerde bulundu.

Bayazıt, telef olan buğday ekili arazide inceleme yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

   Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, İl Müdürü Atilla Bayazıt Sazlıdere köyünde çıkan yangın sonucu telef olan buğday ekili arazi sahipleriyle bir araya geldi.

Bayazıt, 7 çiftçiye ait olan 53 dekar buğday ekili alan ve bir çiftçimize ait 200 dekar hasadı yapılmış tarlada incelemelerde bulundu.

                Çiftçilere ve köy muhtarına geçmiş olsun dileklerinde bulunan Bayazıt,” buğday hasadının başladığı ve hızlı bir şekilde devam ettiği günlerde yangınlar nedeniyle meydana gelen ürünlerin yok olmasını önlemek, üreticilerimizin emeklerini zayi etmemek için özellikle hasat dönemindeki ürünlerin olduğu bölgede yangına sebebiyet vermemek için anızların yakılmaması, izmarit atılmaması, aşırı sıcaklar nedeniyle cam kırıkları yangın riskini artıracağından yol kenarlarına ve tarım alanlarına gelişi güzel cam şişe atılmaması, halkımızın bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olması büyük önem arz etmektedir.” İfadelerini kullandı.

Bayazıt, çiftçilere yangın durumunda ilgili mercilere en kısa sürede haber verilmesinin önemini anlattı.
Barış Karapaça

BARIŞ KARAPAÇA