Bayazıt, seralarda inceleme yaptı

Edirne Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, kent merkezindeki seralarda incelemede bulundu.

Bayazıt, seralarda inceleme yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, il müdürü Atilla Bayazıt Karaağaç Mahallesi'nde sebze yetiştiriciliği ve seracılık yapan üreticilerden Alaattin Ceylan'ın sebze ekili alanları ile seralarında incelemelerde bulundu.

Üreticilerle bir araya gelerek ekili alanlarda inceleme yapmaya devam eden Bayazıt, birim alandan yüksek verim alınması ile erkencilik sağlayan ve böylelikle küçük arazilerin bile en karlı biçimde değerlendirilmesini mümkün kılan bir üretim şekli olan seracılığın Edirne'de en fazla Karaağaç Mahallesinde yapıldığını belirtti.

Bayazıt, Karaağaç Mahallesinde sebze yetiştiriciliği ve seracılık yapan üretici Alaattin Ceylan'ın sebze ekili alanları ile seralarını ziyaret etti. Açıklamada görüşlerine yer verilen Bayazıt, “Oldukça meşakkatli olan örtü altı sebze yetiştiriciliğini başarılı bir şekilde gerçekleştiren üretici ile alın teri ve emeği ile üretim yapan tüm üreticilere kolaylıklar diliyorum. Bol bereketli ve kazançlı bir yıl geçirmelerini dilerim.” İfadelerine yer verdi. Ebru Yıldız Günenç

EBRU YILDIZ GÜNENÇ