• Haberler
  • Edirne
  • Başkan İba 'Mahallelerin beklentilerini gerçek mahalle sakinlerinden dinliyoruz'

Başkan İba 'Mahallelerin beklentilerini gerçek mahalle sakinlerinden dinliyoruz'

Edirne'nin Şükrüpaşa Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, mahalleleri tek tek ziyaret ederek beklentilerini dinliyor. Ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan İba, Edirne'nin dönüm noktası olacağı günlere yaklaşıldığı bu günlerde mahallelerin beklentilerini gerçek mahalle sakinlerinden dinlediklerini söyledi.

Başkan İba 'Mahallelerin beklentilerini gerçek mahalle sakinlerinden dinliyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve beraberindeki heyet Şükrüpaşa Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. İba'nın ziyaret programına İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tarık Hatipoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, Merkez İlçe Başkanı Engin Makak ve Mahalle Başkanı Sadık Saraylı ve il yönetimi partililer de eşlik etti.

 

Mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Başkan İba, ziyarette çocuklara top dağıtarak yüzlerini güldürdü.

"Edirne’nin dönüm noktası olacağı günlere yaklaşıyoruz"

Edirne’nin dönüm noktası olacağı günlere yaklaşıldığına dikkat çeken Başkan İba, çalışmalarının merkezinde Edirne olduğunu ve gece gündüz demeden hedeflere ulaşma noktasında çaba gösterdiklerini aktardı.

Mahallelerin beklentilerini gerçek mahalle sakinlerinden dinlemek adına ziyaretler yaparak karşılıklı sohbet ettiklerini belirten İba, Fatih’in doğduğu, Sinan’ın gelin gibi süslediği ve Şükrüpaşa’nın destanlar yazdığı bu kadim şehrin hak edildiği gibi yönetilmesini istediklerini vurguladı.

Edirne'nin hak ettiği değeri görmesini için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen İba, önümüzdeki dönem Edirnelilerin de bu konuda gerekli iradeyi göstereceğine inançlarının tam olduğunu belirtti.

"Bizim için kimin sorumluluk alanında olduğu değil, Edirne önemli"

Edirne’nin sorunlarını merkeze koyduklarında en temel sorunların kimin sorumluluk alanı olduğuna bakmadan canı gönülden destek verdiklerini ifade eden İba,  "Yıllardır çözülemeyen bir Selimiye Meydanı vardı. Ecdadımız dünyaya mal olmuş bir şaheser yapmış ama biz bir çevre düzenlemesini 8-10 yıldır bekliyorduk. Bunu kimin sorumluluk alanında olduğu hiç önemli değil. Edirne’nin kazanması önemli. Selimiye Meydanı'nı belediyeden aldık. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. Edirne’nin kazanması gerektiğini anlatmak için söylüyorum. Edirne’yi Merkeze koyduğumuz için söylüyorum. Meydanı ihya ettik ve tekrar belediyeye teslim ettik. Edirne’ye ve Selimiye’ye yakışır bir meydan yaptık" dedi.

"Edirne’ye çok daha güzel hizmetler yapmanın hayalindeyiz"

Mahallelerde en çok aldıkları taleplerin başında mesire alanları ve kentin parklarının geldiğini aktaran İba,  "Bir millet bahçesi yapalım dedik. Belediyenin seçim vaadi olan, Meriç Nehri’nin rekreasyonu ile ilgili bir projesi vardı. Biz kimin seçim vaadi olduğuna bakmadık. Burası Edirne için çok özel bir yer. Burasını da Edirne’nin tamamına kullanıma açalım dedik. Burasının da ihya etme çalışmalarına başladık inşallah tamamlamak ta nasip olacak. Ufak bir ara verildi ama senenin sonunda oranın da açılışını gerçekleştirmek istiyoruz. Yani merkeze Edirne’yi ve Edirne’nin kazanmasını koyduk. Bu kadar kadim ve kıymetli bir şehir çok daha iyi yönetilebiliri koyduk. Bunun için de önümüzdeki dönem Edirneliler bize yetki verirse Edirne’ye çok daha güzel hizmetler yapmanın hayalindeyiz” dedi.

Mahalle sakinlerinin sorularını yanıtlayan Başkan İba, "Bizim Edirne ile ilgili hayallerimiz saymakla bitmez. Edirne’nin çok ciddi bir anlamda peyzaj sorunu var. Çoluk çocuk çıkıp parkta oturup zaman geçireceğimiz, keyifle zaman geçireceğimiz bir alan maalesef Edirne’de hiç yok. Bir Millet Bahçesi başladık, inşallah tamamlamak nasip olur. Çok güzel bir proje. Edirne’nin sadece Millet Bahçesi değil 3 ayrı kent parkına ihtiyaç var. Gerçekten en çok üzerinde durduğumuz birkaç tanesi onlar olacak. İnşallah yapmak ve tamamlamak bize nasip olur. Güzel projelerimiz var bunlar için çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

Edirne’nin nefes alabilecek alanları kalmadığını vurgulayan Başkan İba," Çoluk çocukla keyifle vakit geçirebileceğimiz yerlere çok ihtiyaç duyuyoruz. Bununla ilgili de biz hazırlanıyoruz. Daha önce belediye başkanlarının bu konu ile ilgili vaatleri vardı ama hiçbiri gerçekleştirilmedi. İnşallah gerçekleştirmek bizlere nasip olur” dedi.

Gerçekleştirilen ziyarette söz alarak konuşan mahalle sakinleri de beklentilerini ve kentin sorunlarını anlatarak çözüm bulunmasını istediklerini söylediler. Misafirperverliklerinden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür eden Başkan İba, sorunların çözümü için canla başla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. 

HABER MERKEZİ