• Haberler
  • Edirne
  • İba, 'Her zaman birinci önceliğimiz eğitim oldu'

İba, 'Her zaman birinci önceliğimiz eğitim oldu'

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı. Milletin teveccühü ile AK Parti'nin iktidarında Türkiye'de her alanda olduğu gibi eğitim alanında da önemli çalışmalar yapıldığını belirten İba, 'Okul genç dimağlara, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete muhabbeti, şeref-i istiklâli öğretir' diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözünü hatırlatarak, her zaman eğitimi önceliklerinin başına aldıklarını ve eğitim yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

İba, 'Her zaman birinci önceliğimiz eğitim oldu'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yaz spor okulu ve çeşitli kurslarla verimli bir tatil sürecinin ardından öğrencilerin yeniden okula başlamanın heyecanı yaşadıklarını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla önemli bir mesaj yayımladı. Milletin teveccühü ile AK Parti'nin iktidarında Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi eğitim alanında da önemli çalışmaların yapıldığını belirten İba, "Okul genç dimağlara, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete muhabbeti, şeref-i istiklâli öğretir" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözünü hatırlatarak, her zaman eğitimi önceliklerinin başına aldıklarını ve eğitim yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

"Öğrencilerimizin heyecanına ortak oluyoruz"

Geleceğin teminatı olan öğrencilerin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın heyecan ve mutluluğunu onlarla birlikte yaşadıklarını aktaran Başkan İba, Edirne'de 57 bin 840 öğrencinin eğitim hayatına devam edeceğini hatırlattı.

Türkiye’yi güvenle geleceğe taşımak için her zaman birinci önceliğin eğitim olduğunun altını çizen Başkan İba, "2023-2024 eğitim ve öğretim sezonunun öğrenciler, öğretmenler, aileler ve bütün ülkemiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bütün idarecilerimize görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ