• Haberler
  • Edirne
  • Başkan İba duyurdu: Randevular 15 gün öne alınacak

Başkan İba duyurdu: Randevular 15 gün öne alınacak

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü ve Keşan ilçelerinde yeni alım noktalarının açılacağı ve randevuların 15 gün öne alınacağı bilgisini verdi.

Başkan İba duyurdu: Randevular 15 gün öne alınacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne’de 26 Haziran’da 14 noktada başlayan hububat alımının devam ettiğini belirten İba, randevulu olarak günlük 14 bin ton ürün alımı yapıldığını aktardı.

Edirne Merkez’de yeni alım noktası açılarak randevuların 15 gün öne alındığını ifade eden İba, “Aynı durum Uzunköprü ilçesinde de geçerli olacak ve 19 Temmuz günü yeni alım noktası açılarak randevular 15 gün öne alınacaktır.  Ağustos ayı içerisinde Keşan ilçemizde de lisanslı depolarımızdan ayrı yeni bir alim noktası açılarak üreticilerimizin randevu sistem dahilinde ürünlerini daha kolay teslim etmesi sağlanacaktır.” Dedi.

İba, devletin hasat öncesinde verdiği sözü her zamanki gibi tuttuğunu vurguladı.

TMO’nun ÇKS'ye kayıtlı mahsulün tamamını aldığını ve üreticilerin malını yerde bırakmadığını söyleyen İba, yoğunluk nedeniyle randevularda yaşanan sıkıntı üzerine çiftçilerin sesine kulak verdiklerini ve yetkili mercilere talep ve istekleri ilettiklerinin altını çizdi.

Devletin desteğini esirgemediğini anlatan İba, “Biz devletimize üreticimizin talep ve müşkülünü ilettik, devletimiz bu noktada da bizlerden desteğini esirgemedi.

Vatandaşın ihtiyacına ve sesine her zaman kulak verdik, vermeye devam edeceğiz. Basit siyasi çıkarları için vatandaşımızı kullanmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz, çünkü bizim önceliğimiz vatandaşımız ve hemşehrilerimizin ihtiyaçları. Biz çekişmeler için değil, hizmet üretmek için çalışıyoruz.

‘Siz yeter ki üretin’ diyen devletimiz sağ olsun, çiftçimizin yüzü gülüyor. Bir mahsul tanesini bile yerde bırakmayacağız. Uzunköprü ve Keşan'da yeni alım noktalarımızı da açıyoruz. Ne demiştik, siz yeter ki üretin" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ