Arpacı, 5 farklı ülkeden gelen öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Seçtiğimiz Gelecek Projesi kapsamında 5 farklı ülkeden gelen öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Arpacı, 5 farklı ülkeden gelen öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin ortağı olduğu Erasmus+KA229  "The Future We Choose" (Seçtiğimiz Gelecek) Projesi kapsamında Belçika, Çekya, Estonya, Portekiz ve Romanya'dan 12 öğretmen ve 25 öğrenci okulumuzun misafiri olarak kente geldi.

Proje ortağı okullardan öğretmen ve öğrenciler, farklı zamanlarda proje kapsamında yaptıkları ülke ziyaretleri ile karşılaşılan kriz durumlarının üstesinden gelmeyi sağlayacak çözümler geliştirmek amacı doğrultusunda faaliyetlerde bulunuyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, proje ortağı olan öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Projenin amacına ve bugüne kadar yapılan çalışmalarına ilişkin bilgi alıp değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Arpacı, öğretmen ve öğrencilerin proje ekseninde farklı kültür ve insanları tanıma imkanı bulduğunu, bunun da öğrencilerin dünyaya bakış açısına katkı sağladığını belirtti.

Farklı kültürlerden gelen misafirlerimizi Sultanlar Şehri, Şehirler Sultanı kadim kentimiz Edirne'de ağırlamanın kendisini memnun ettiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Arpacı, projenin oluşturulmasında ve sürdürülmesinde emeği geçen herkesi tebrik ederek, bundan sonraki süreç çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Proje kapsamında kentte bulunan misafirler Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin koordinasyonunda sosyal ve kültürel etkinlikler, ders esnasında gözlem ve projeye ilişkin sunumların gerçekleştirildiği oturumlar gerçekleştirmiştir.

Misafir öğrencilerin bir kısmı okul pansiyonunda misafir edilirken bir kısmı da projede yer alan öğrenciler tarafından evlerde misafir edilerek Türk örf ve adetlerini, aile kültürünü daha yakından tanıttılar. Haber Merkezi

HABER MERKEZİ