Anadolu Yıldızlar Ligi Marmara Grup Güreş müsabakaları törenle başladı

Edirne'de Anadolu Yıldızlar Ligi Marmara Grup Güreş Müsabakaları, düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Anadolu Yıldızlar Ligi Marmara Grup Güreş müsabakaları törenle başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

Gençlik Spor İl Müdürlüğü arkasındaki Şükrü Paşa Atletizm sahasında gerçekleştirilen törende öğrenciler yürüyüş yaptı.  6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden Gençlik ve Spor Bakanlığı personelini anmak için yürüyüş yapan güreşçiler, depremden olumsuz etkilenen illerin adının yazıldığı dövizleri taşıdı.

Sporcular ayrıca depremden etkilenen 11 illin adının yazdığı siyah tişörtler giydi. Edirne Mimar Sinan Spor Salonunda 12-13 Temmuz tarihlerinde yapılacak müsabakalar serbest ve grekoromen stilde yapılacak.Müsabakalarda 13 ilden 147 sporcu yer alacak.

Türkiye Güreş Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Şamil Doğu Delen, müsabakalara serbest stilde 60, grekoromen stilde ise 87 sporcunun katıldığını söyledi.

İl dışından gelen kafileleri sağ salim memleketlerine uğurlamak istediklerini belirten Delen, "Toplamda 13 ilden 200’e yakın sporcumuz geldi. Bakanlığımızın projesiyle sporcular müsabakalar için gittiği şehirleri gezecek, şehirlerin kültürünü öğrenecek. İlimizdeki bütün gezilebilecek görebilecek yerleri gelen kafilerimize gezdirdik. Edirne’mizi tanıttık. Sporcular için güzel bir program hazırladık" ifadelerine yer verdi.

Barış Karapaça

BARIŞ KARAPAÇA