Akıncı'dan, Regaip Kandili mesajı

AK Parti Edine İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akıncı'dan, Regaip Kandili mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kandil gecelerinin birliğe, beraberliğe, dayanışma ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulunan AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, “İslam Âlemi için dini günler çok büyük önem arz etmektedir. Özel geceler, yardımlaşma, sevgi, hoşgörü, akrabalık, komşuluk, akrabalık ile birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmaktadır. Bu gece tövbe kapılarının aralandığı, tövbelerin makbul olduğu mübarek bir gecedir. Bu mübarek gecelerden nasiplenmek, Yüce Rabbimizin hikmetiyle buluşma ve rızasını kazanma adına eşsiz bir fırsattır.” Dedi.

Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirten Akıncı, “Regaip Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bu gece, yapılan duaların Yüce Mevla’ya sunulduğu ve onun rahmetinden af ve mağfiret dilenildiği, barış ve kardeşlik duygularının pekiştirildiği bir müjde gecesidir. Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsat olan bu mübarek gecede ve üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde yararlanmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Akıncı, Başta Edirneli hemşeriler olmak üzere tüm İslam Âlemi’nin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik etti. Haber Merkezi

HABER MERKEZİ