5 Terör örgütü üyesi Jandarma ekiplerin tarafından kıskıvrak yakalandı

         Edirne'de, son bir haftada yasadışı yollardan Yunanistan'a kaçmaya çalışan 3'ü FETÖ, 2'si  PKK/KCK olmak üzere toplam 5 terör örgütü üyesi yakalandı.

5 Terör örgütü üyesi Jandarma ekiplerin tarafından kıskıvrak yakalandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Hudut birlikleri terör örgütlerine göz açtırmıyor. Ekipler tarafından son 1 hafta içerisinde terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetler çerçevesinde kapsamında yasadışı yollardan Yunanistan’a kaçmaya çalışan 5 kişi yakalandı.
         1. Derece askeri yasak bölgede yakalanan şahıslar hakkında yapılan incelemeler neticesinde 3’nün  FETÖ, 2’nin PKK/KCK, Silahlı Terör Örgütü üyesi olduğu belirlendi.
         Jandarma Komutanlığı ekiplerince öte yandan son bir haftalık süre içerisinde yapılan denetimler kapsamında UYAP üzerinden haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan  (18) şahıs ile askeri suçlardan aranan (16), kayıp kaydı bulunan (1) şahıs olmak üzere toplamda (35) şahıs yakalandı.
         Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Hudut Kartalları emniyet ve asayişin sağlanması ve terörle mücadeleye yönelik çalışmalara kararlı bir şekilde aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Haber Merkezi

 

HABER MERKEZİ