19 Mayıs yağmura rağmen coşkuyla kutlandı

Edirne'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gençlik Şöleni gerçekleştirildi. Balkan ülkelerinden gelen öğrenciler de şölende sahne alarak gösteri yaptı.

19 Mayıs yağmura rağmen coşkuyla kutlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kentin en işlek noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi'nde gerçekleştirilen Gençlik Şöleni'nde Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova’dan katılan öğrenciler de gösteri yaptı.

Basketbol, voleybol, cimnastik, tenis, boks, badminton gibi 21 farklı branşta spor gösterileri yapıldı. Ayrıca Saraçlar Caddesi'nde açılan stantlarda pandomim gösterisi, yüz boyama, satranç, mangala, bileklik yapma, zeka oyunları, inevasyon, dene-yap atölyesi ürün sergisi şövalye savaşı gibi çeşitli etkinlikler de yoğun ilgi gördü.

Caddede kurulan platformda sahne alan öğrenciler gençlik konseri ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Yağmura rağmen doyasıya eğlenen katılımcılar, gösterileri telefonlarına kaydetti.

Müzik şöleninin ardından Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova gibi Balkan ülkelerinden gelen öğrenciler ve kentteki halk oyunları ekipleri sahne alarak gösteri yaptı.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ