18 Mart Çanakkale Zaferi düzenlenen törenle anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 108'incı yıl dönümü Edirne'de düzenlenen törenle kutlandı.

18 Mart Çanakkale Zaferi düzenlenen törenle anıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Asker Hastanesi Şehitliği’nde çelenk sunumu ile başlayan tören bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tören mangası tarafından saygı atışı yapıldı.

Düzenlenen törende şehitlik defterini Edirne Vali Yardımcısı Sıtkı Zehin imzaladı. Şehitlik defterindeki yazıda, "Ülkemizin bekası ve milletimizin birliği uğruna, canını feda eden Aziz Şehitlerimiz! Hilalin gölgesinde müsterih olunuz ki Türk milleti olarak birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla; emanetinizi yani mübarek vatan topraklarını, istiklal ve istikbalimizi canımızdan aziz bilerek yaşamaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Selimiye Camii İmam Hatibi Yusuf Serenli, ve İl Müftüsü Edirne Hasan Başoğlu, depremlerde hayatını kaybedenler ve şehitler için dua okudu.  

Törene, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Eşref Çağdaş Bal, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çiftçi, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile gaziler katıldı.

Barış Karapaça