• Haberler
  • Edirne
  • 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Güner'den 19 Mayıs mesajı

15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Güner'den 19 Mayıs mesajı

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayımladı. Güner mesajında, 'Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyoruz' dedi.

15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Güner'den 19 Mayıs mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayımladı. Milli olduğu kadar sarsılmaz bir mücadelenin Türk tarihine düşülen kaydı olan 19 Mayıs 1919'un şahlanışın, direnişin ve Türk milleti olarak küllerinden yeniden doğuşun adı olduğunu aktaran Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, "19 Mayıs, vatan aşkıyla bir milletin tek vücut olarak harekete geçtiği, işgalin ardından hiç vakit kaybetmeden, vatan toprağında bir gün bile esir kalmadan yeni bir devlete giden yolda atılan önemli bir adım, Erzurum ve Sivas kongreleriyle milli mücadele ve kurtuluş paydasında buluşmuş olan necip milletimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerine koyduğu ilk harçtır” dedi.

" Türk Milleti, Atatürk'ü bu kutlu davada bir an olsun yalnız bırakmamıştır"

Özgürlüğüne sevdalı olan milletin, bu kutlu yolculuk sürecinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir an olsun yalnız bırakmadığına dikkat çeken Güner, "Nefsinden ve gerekirse nefesinden bile feragat etmeyi boynuna borç bilmiş ve milli şahlanışın destanını hep birlikte yazmıştır. İşte bu sürecin sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti ise, 19 Mayıs’ta başlayan yolculuğun en kıymetli anlamı ve dahi tacı olmuştur. Bu öyle bir mücadele ki, günümüzde bile devam etmekte, 19 Mayıs yolculuğuyla bozguna uğratılan karanlık güçler, milletimizi bölüp parçalamak amacıyla her türlü hain girişime bugün bile kalkışabilmektedirler. Ama bilmeliler ki; bu millet şanlı tarihi boyunca hürriyet ve vatan aşkından bir an olsun vazgeçmemiş ve bu sevdasını yüreğine ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolasıyla nakşetmiştir. Her zamankinden daha güçlü ve kararlı bir şekilde geleceğe hazırlanan biz gençlerin azmi, heyecanı, enerjisi ile ülkemizi çok daha müreffeh yarınlara ulaştıracağımıza inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyor, bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Haber Merkezi

HABER MERKEZİ