Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bakan Gül, “Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bakan Gül, “Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız” 24.9.2021 - 20:15:36
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Bakan Gül, CHP İstanbul vekilinin “Mavi Vatan” sözünden ve Türkiye’nin tutumundan rahatsız olduğunu, ve Türkiye’nin bölgesinde oyun kurucu olmasını saldırganlık ve yayılmacılık olarak görmesinin asla kabul edilebilir bir tutum olmadığını belirterek, “Mavi Vatan söyleminden rahatsız olan zihniyet, anlayış, güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyettir. Biz, Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız, korumaya devam edeceğiz.” dedi.Bakan Gül, “Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız”

“AK Parti Edirne Teşkilatı olarak çalışmaya devam edeceğiz”

AK Parti Edirne Teşkilatı olarak göreve geldiklerini günden itibaren tüm birimler ile birlikte Edirne için gayretli bir çalışma sergilediklerini ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, tüm güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

AK Parti siyasi hareketinin en çok inanmışlığı işin merkezine alan dava ahlakıyla kuşanmış bir siyasi hareket olduğuna dikkat çeken Başkan İba, “Biz bu inanmışlıkla inşallah 2023 hedeflerimize de hep birlikte canla başla çalışmaya bugüne dek yürüdüysek bundan sonra da koşmaya devam edeceğiz. Karşımızda AK Parti’ye muhalefet edeceğiz diye ülke menfaatlerine bile muhalefet eden bir siyasi anlayış var. Biz AK Parti teşkilatı nerede durduğumuzu neyin mücadelesini verdiğimizi çok iyi bilen bir teşkilatız. Hiçbir zaman onların işaret ettiği yerde değil, Cumhurbaşkanımızın istikamet ettiği gösterdiği yerde durmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Başkan İba, hedeflerinin 2024 yılında Edirne Belediyesi’ni kazanmak olduğunu söyledi.

“Biz 1 oy daha almak için değil 1 gönül daha kazanmak için siyaset yapan bir partiyiz”

Edirne’de bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Edirne ülkemizin çeltik ambarı. Cumhurbaşkanımız kabine toplantısında da özellikle çeltiğe verilen bedeli de çok yakında takip etti ve çiftçimizi asla mağdur etmeyecek şekilde hakkını verin diye talimatları oldu. Burada aynı zamanda çeltik ambarı Edirne’de hasat bereketli olsun.” İfadelerini kullandı.

AK Parti’yi milletin kurduğunu aktaran Bakan Gül, “AK Parti’nin tabelasını millet asmıştır. Millet AK Parti’yi iktidara getirmiştir, AK Parti’de milleti iktidara taşımıştır. AK Parti Türkiye’nin 84 milyonun partisidir. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin teminatıdır, teminatı olmaya da devam edecektir. Bugün milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek çıktığı bu yolculukta 19 yılda çok önemli sessiz devrimler yaptı. Hala yapılacak çok önemli işlerimiz var. Ekmeği büyütmek, özgürlüğü arttırmak gibi yine yapacağımız işler var. Bunları da hep birlikte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapmaya devam edeceğiz. Tabelasını milletin astığı partimizin temel yol haritasını da milletimiz çizmektedir. Biz milletimize bakar siyasetimizi onunla beraber inşa ederiz. Biz 1 oy daha almak için değil 1 gönül daha kazanmak için siyaset yapan bir partiyiz. Yol yaptık, köprü yaptık ama en önemlisi gönülden gönüle bir köprü inşa etmek. Milletimizin hangi derdi varsa o derdi satın alan o dertle dertlenen bir siyasi hareket olarak yola çıktık bunu da asla kaybetmeden yolculuğumuzu sürdürmemiz lazım. Biz milletin derdi kimin derdi varsa bu derdi sahip çıkarak bu derdi satın alarak yolumuzda hep devam edeceğiz. Çünkü AK Parti milletle bir an olsun yürümeyi asla ama asla ihmal etmeyecek bir partidir. İktidara geldiği günden beri bütün meseleleri ele alan Cumhuriyet tarihinde görülmemiş adımları atan bir parti olarak daha da yapılacak çalışmaları hep birlikte sürdüreceğiz.” Şeklinde konuştu.

“Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimizdir”

 Türkiye’nin Cumhur İttifakıyla yönünün ve geleceğinin aydınlık olduğunu söyleyen Bakan Gül, “Güçlü lider, milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 2023’te Cumhuriyeti’mizin yeni 100 yılına daha emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Edirne’den Kars’a kadar birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daima ayakta tutacağız. Bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimizdir. Bu vesileyle 750 günü aşkın şekilde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerimize de Edirne’den selam gönderiyoruz. Terör örgütlerinin bizim hiçbir evladımızı annesinden, ocağından, okulundan, mahallesinden ayırmasına izin vermeyeceğiz ve bunun sonunda terör örgütü kaybeden taraf olacaktır. Kazanan annelerimiz olacaktır. İnşallah bunu da hep beraber başaracağız.” Dedi.

“Dünyadaki bütün zulümlere karşı mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz”

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milletler Genel Kurulu’na katıldığını aktaran Bakan Gül, toplantıda da Cumhurbaşkanının bütün dünyada küresel adaletsizliğe karşı daha adil bir dünyanın mümkün olduğu çağrısını yinelediğini belirtti.

Daha adil bir dünyanın mümkün olduğunu ifade eden Bakan Gül, “Yeni bir dünya yeniden güçlü, büyük Türkiye'yi inşa edeceğiz, daha adil dünya içinde Türkiye mazlumların sesi olmaya devam edecektir, Cumhurbaşkanımız mağdurların sesi olmaya devam edecektir, dünyadaki bütün zulümlere karşı mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz. O yüzden daha adil bir dünya için çalışmanın anlamlarından birisi de AK Parti'nin siyaset felsefesidir, siyaset anlayışıdır.” İfadelerini kullandı.

“Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız”

CHP İstanbul vekilinin “Mavi Vatan” sözünden ve Türkiye’nin tutumundan rahatsız olduğunu, ve Türkiye’nin bölgesinde oyun kurucu olmasını saldırganlık ve yayılmacılık olarak görmesinin asla kabul edilebilir bir tutum olmadığını söyleyen Bakan Gül, “Biz küresel adaletsizlik, işgal girişimcilik ve diğer sorunları göz önünde bulundurarak biz mavi vatan diyoruz. O yüzden sorunlar çözülmeden önleyici politikalar izliyoruz. Ama muhalefet bundan rahatsızlık duymaktadır. Bu açıklamalar kabul edilemez, tasvip edilemez. Milletimizin hiçbir anında, tarihimizin hiçbir anında yayılmacılık, saldırganlık, emperyalist emeller olmamıştır. Bu topraklara ait olan hiçbir kimse bunu bu vatan, bu tarih için asla kullanamaz. Biz de bu beyanları asla kabul edemeyiz. Siz bu millete de haklı tezlerine de hedeflerine de ideallerine de yabancı olduğunuzu gösteriyorsunuz. Bu milletin gücüne inanmadığınızı gösteriyorsunuz. Mavi Vatan söyleminden rahatsız olan zihniyet anlayış güçlü Türkiye'den rahatsız olan zihniyettir, biz, Mavi Vatan'da da ülkemizin her karış toprağında da egemenliğimizi, bağımsızlığımızı kıyamete kadar koruyacağız, korumaya devam edeceğiz. Bu ülkenin hukukunu da hududunu da en güçlü şekilde korumaya karada, havada, denizde de devam edeceğiz, bundan asla taviz vermeyeceğiz. O yüzden Cumhur İttifakı'nın, o yüzden bu anlamdaki siyasetimizin duruşu anlamlıdır. AK Parti ülkemizin birlik ve beraberliği için daha yapıcı ve Türkiye'nin geleceğini daha güçlü kılmak iradesini sürdürecektir. Biz polemik siyasetçisi değiliz biz memleketimizin daha iyi yere gelmesi için hedeflerimizle emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Laf yetiştiren değil icra makamında sonuçları milletimizin lehine yapmak üzere siyasetimizi sürdüreceğiz.” Diye konuştu.

Kumru Öngün

 Kaynak: KUMRU ÖNGÜN 336 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
TED Edirne Koleji’nde Cumhuriyet coşkusu TED Edirne Koleji’nde Cumhuriyet coşkusu 28.10.2021
Cumhuriyet Bayramı, çelenk sunma töreni yapıldı Cumhuriyet Bayramı, çelenk sunma töreni yapıldı 28.10.2021
Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı 28.10.2021
“Kurtuluştan Kurtuluşa” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Şenlik Programı beğeni topladı “Kurtuluştan Kurtuluşa” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Şenlik Programı beğeni topladı 28.10.2021
Özel öğrenciler, sanatsal çalışmalarıyla örnek oldular Özel öğrenciler, sanatsal çalışmalarıyla örnek oldular 28.10.2021
PARK HALİNDEYKEN YANAN KAMYONET KULLANILAMAZ HALE GELDİ PARK HALİNDEYKEN YANAN KAMYONET KULLANILAMAZ HALE GELDİ 28.10.2021
Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli açıldı Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli açıldı 28.10.2021
"Dizilerden etkilenip soyadlarını değiştirmek istiyorlar" 28.10.2021
62 pet şişede sahte içki ele geçirildi 62 pet şişede sahte içki ele geçirildi 28.10.2021
Tunca Nehri'ne atılan çöpler kirliliğe neden oluyor Tunca Nehri'ne atılan çöpler kirliliğe neden oluyor 28.10.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 148
Facebook 130
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 408 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.