Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Başkan İba, CHP’nin karalama kampanyası ile şehir yönetilmez - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Başkan İba, CHP’nin karalama kampanyası ile şehir yönetilmez 26.7.2021 - 18:54:29
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, TEM Edirne - Karaağaç bağlantı yolu projesinin hayal olduğunu söyleyen CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın yaptığı açıklamalara yanıt verdi. CHP il başkanının masa başından karalama kampanyası yaptığını belirten AK Parti İl Başkanı İba, “Resmi bir makamda, resmi bir kurumu temsil ediyorsanız, evvela sözlerinizin gerçekliğine dikkat etmelisiniz! Sizlerin, masa başında karalama kampanyaları kurguladığınız dönemde bizler tüm pandemi koşullarına rağmen TEM Edirne - Karaağaç bağlantı yolunun çalışmalarına başladık. 2023 yılının ilk aylarında ise tamamlayacağız.” Dedi.Başkan İba, CHP’nin karalama kampanyası ile şehir yönetilmez                “Edirne’mizin zararına olacak hiçbir polemiğe girmedik”
                AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Sürekli tartışma ve kavga ortamına çekilmek için çaba sarf edenlere karşı özen gösterdiklerini ve Edirne’nin zararına olacak hiçbir polemiğe girmediklerini söyledi.
                AK Parti’de göreve başladığı günden itibaren Edirne için olağanüstü caba sarf ettiklerini ifade eden Başkan İba, “Biz, göreve geldiğimiz günden bugüne Edirne’miz için olağanüstü caba sarf ettik. Sürekli tartışma ve kavga ortamına çekilmek için didinenlere karşı özen gösterdik ve Edirne’mizin zararına olacak hiçbir polemiğe girmedik. Çünkü bizim tek gayemiz, Edirne’mizin ve hemşerilerimizin daha iyi hizmete kavuşması ve layık oldukları bir Edirne'de yaşama fırsatı bulmaları oldu. Ancak; CHP Edirne İl Başkanı, Edirne’mizin yararına çalışması gerekirken, tüm eforunu ve gücünü sürekli bizleri karalamaya ve bizim Edirne için var gücümüzle ortaya sunduğumuz hizmetlere saldırmaya devam etmiştir. Bu kadar büyük haksızlıklar, mesnetsiz açıklamalar ve bu kadar vicdansız suçlamalar karşısında günlerce, aylarca susup sabrettik! Ancak artık daha fazla bu haksızlıklar karşısında sessiz kalamayacağız!” Dedi.  

AK Parti İl Başkanı İba, Edirne’deki işsizlik sorununa çare olacak, her açıdan şehre nefes aldıracak, ülkenin ekonomisine katkı sağlayacak olan Organize sanayi bölgelerinin yapımına engel olmak adına nasıl birleşildiğini ve nasıl yalan bilgilerle karalama kampanyaları yapıldığını bildiklerini söyledi.   
                “Uzunköprü’müzün değil bölgemizin istihdam sorununu komple çözeceğiz”
                AK Parti İl Başkanı İba, Uzunköprü OSB için araya sokulan mahkeme süreçleri yüzünden firmaların Uzunköprü’de 3 bin kişilik istihdam sağlamasına engel olunduğunu söyledi.
                Başkan İba, Sayın Pekcanlı; “Uzunköprü OSB’nin yapılacağı yerle ilgili sistematik bir şekilde uydurduğunuz yalanlarla karşı çıktığınız alan; tarıma elverişsiz ve tarım dışı arazi olarak kayıtlıdır. Ayrıca en önemli detay ise Uzunköprü’yü demiryoluyla Avrupa’ya bağlayacak ve sınır kapılarımız ile Tekirdağ limanına eşit mesafede olmasıdır. Edirne’mize ve tüm Türkiye’ye katkı yapacak olan Uzunköprü OSB için araya sokulan mahkeme süreçleri olmasaydı, şu an uluslararası firmalar Uzunköprü’de 3 bin kişilik istihdam sağlıyor olacaktı. Kıymetli hemşerilerimizin endişesi olmasın, mahkeme süreçleri neticelenmesiyle birlikte Uzunköprü OSB çalışmalarına hızlıca başlayacağız. Sadece Uzunköprü’müzün değil bölgemizin istihdam sorununu komple çözeceğiz.” İfadelerini kullandı. 

AK Parti İl Başkanı İba, “yalanın kurgu merkezi haline gelen CHP’nin, il başkanın yine gerçeği yansıtmayan açıklamalarına istinaden şunları kaydetti;   “Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin parasının bir kuruşuna bile dokunulmamıştır. Ve bankada kayıtlı resmi bir şekilde durmaktadır.”

                “Şehrimize istihdam sağlayacak iş, aş, ekmek olacak”
                AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Havsa İç Gümrükleme Projesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek emek sarf edip, mesai harcadıklarını söyledi.  Başkan İba, “Havsa ‘mızı İç Gümrükleme alanına kavuşturacağız. Şehrimize istihdam sağlayacak iş, aş, ekmek olacak; sanayicisinin yüzünü güldürecek, üreticisine yeni kapılar açacak bu ve daha birçok projemizi hayata geçirdik. AK Parti olarak, bizler bu zamana kadar başladığımız her bir işi, her bir hizmeti vatandaşlarımızın faydasına sunduk. Hizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Tüm bunların ışığında, bizim ilimizde yaptıklarımız ortada. 20 yıllık AK Parti geçmiş hizmetlerimiz değil, sadece son 2 yılı özetlemeye kalksak sayfaları da, saatleri de geçer.” Şeklinde konuştu.
                “Selimiye Meydanını Edirne’mize ve ülkemize yakışır halde düzenleyeceğiz”
               
AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Selimiye Meydan Düzenleme projesinin son zamanlarda alınan en güzel haber olduğunu söyledi. Başkan İba, “ Yıllardır kullanılamaz halde ve şehrin göbeğinde adeta harabe görüntüsüyle ziyaretçisini üzen Selimiye Meydanını Edirne’mize ve ülkemize yakışır halde düzenleyeceğiz. Üstelik Belediyeye ait olan ve yıllardır hayata geçirilemeyen Meydan projesinin finansmanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sağlanacak ve yine proje bakanlığımız tarafından yapılacaktır. Ayrıca Selimiye Camii’nin restorasyonuna da bu yıl içerisinde Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün eliyle başlayacağız.” Dedi.
                “Nehir kenarlarımızı görsel şölene dönüştüreceğiz”
               
İl Başkanı İba, 3 Nehir 1 Şehir ve Millet Bahçesi projesi ile çok yakın bir zamanda Edirne’nin doğal mucizesi olan Nehir kenarlarını görsel şölene dönüştürüleceğini söyledi. Başkan İba, “Yine bizleri çok heyecanlandıran bir başka projemiz de 3 Nehir 1 Şehir ve Millet Bahçesi projemizdir. Çok yakın bir zamanda Edirne’mizin doğal mucizesi olan Nehir kenarlarımızı görsel şölene dönüştüreceğiz. Dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yolunu bünyesinde barındıran ve geçtiğimiz günlerde Edirne Valiliğimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve ilimizdeki tüm kurumların desteği ile temelini attığımız 3 nehir 1 şehir projemizin de inşallah tamamlayıp hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.” İfadelerine yer verdi.
                “Havsa Deresi taşkın sorununu, yine AK Parti Belediyeciliği ile çözüme kavuşturuyoruz”
                Başkan İba, “yıllardır adı taşkınlarla anılan ve önceki dönemlerde hep ihmal edilmiş Havsa Deresinin de temizlik ve peyzaj çalışmalarına başladıklarını söyledi. İba, “Güzel Havsa’mız deresinden çok çekti. Yıllardır adı taşkınlarla anılan ve önceki dönemlerde hep ihmal edilmiş Havsa Deremizin temizlik ve peyzaj çalışmalarına başladık. Yıllardır esnafı ve vatandaşımızı mağdur eden Havsa Deresi taşkın sorununu, yine AK Parti Belediyeciliği ile çözüme kavuşturuyoruz. Havsa Deresi ve çevresi artık güzellikleri ile anılacak. Bölgede yaşayan ve taşkın sıkıntıları ile yıllardır baş etmeye çalışan esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederseniz, gözlerindeki mutluluğunu da şahitlik edersiniz.” Dedi.

                AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü tarihi taş köprünün onarımından şehir stadına kadar birçok hizmeti sunmaya devam edeceklerini belirterek 200 Yataklı Yeni Devlet Hastanesinden Aile sağlığı merkezine, Huzurevinden basketbol ve futbol sahalarına ve yüzme havuzuna kadar birçok alanda onlarca eseri ve hizmeti vatandaşlarımızın faydasına sunduklarını ifade etti.  AK Parti İl Başkanı İba, barajlarıyla, kanallarıyla, sulamasıyla, taşkın korumasıyla Edirne’yi her alanda, suyun bereketine kavuşturmak için sürekli yeni adımlar atıldığını söyledi.
                “Tüm Edirne aylardır mağdur ediliyor”
                AK Parti İl Başkanı İba, “İki yıldan beri Edirne’ye yapılan projelerin saymakla bitmediğini belirterek daha nice projelerinde yolda olduğunu belirtti.  Başkan Belgin İba, “Ayrıca barajlarıyla, kanallarıyla, sulamasıyla, taşkın korumasıyla Edirne’yi her alanda, suyun bereketine kavuşturmak için sürekli yeni adımlar atıyoruz. Biz iki yıldan beri Edirne’ye yaptıklarımızı saymakla bitiremiyoruz. Nice projelerimiz de yolda! Ama siz altyapı konusunda “süreç devam ediyor, bu sokaklara katlanalım” dediniz biz hep sabır ettik. Her zaman halkın faydasını düşünerek uzlaşmacı olduk! Bizim elimizden gelecek tüm destekleri verdik! Sonunda Edirnemiz kazanacaksa, beklemeye de sabretmeye de razıyız dedik! Fakat ne oldu? Bizim bütün desteğimize rağmen, bunca zaman geçti siz hala en temel şehircilik sorunu olan alt yapı meselesini bile çözemediniz! Bu sabah itibariyle buraya gelmeden önce altyapının başlangıç noktasına gittik. Maalesef altyapı çalışmaları için ilk kazmanın vurulduğu yerlerin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmiş olmasına rağmen hala büyük bir kısmının yapılmadığını gördük. Sizlerden belediyelerinizin getirmesi gereken hizmetleri beklemeyi bıraktık artık! Sadece ve en azından bu altyapı konusunda çıkın ve vatandaşımıza gerçek bir cevap verin! Tüm Edirne aylardır mağdur ediliyor! Üstüne bir de hiç utanmadan çıkıp, kendi gözündeki çöpü görmeyip karşısındakine saldıran CHP İl Başkanı'nı hem vatandaşın sesini duymaya hem de vicdanının sesini duymaya davet ediyoruz! Eğer bu kadar haksızlık üstüne hala bir vicdanı kaldıysa... Edirneli hemşerilerimiz aylarca, çamurun, altyapı bozukluklarının içinde sabır gösterdi, dişini sıktı, dayandı! Biz sabırla beklerken “arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş” misali hem suçlu hem de güçlü olamazsınız! Siz kendi yapamadığınız temel belediyecilik hizmetlerinin hesabını vatandaşa vermek yerine, yıllardır bu şehre kazandırdığımız hizmetleri karalamayı, yenilerinin yapılmasına mani olmayı seçtiniz. Her zaman olduğu gibi kolaya kaçtınız! Şehrimizi sokak sokak geziyoruz. Sokakları bırakın caddelerimiz bile toz duman, çukur içinde! Bilgisayar oyununda gibiyiz. İsmi de “Edirne yolları çukurdan”… Es geçmeyi başardığımız her çukurdan geçerken derin bir nefes alıyoruz.  Bakın önümüz kış. Kış geliyor hala altyapıda ilerleme yok. Bu kış da aynı sorunları yaşayacağız. Yine üzerini su birikintisi ve çamur kapamış çukurlarda araçlarımız kalacak, hasar alacak. Okula giden evlatlarımız çukurlara düşmeden yürümek için çırpınacak! İşine gitmeye çalışan vatandaşımız, 21. yüzyılda Avrupa'nın göbeğinde bir şehirde! Arabası çukura saplanıp kalır mı endişesiyle kontak çevirecek! Canımız sıkılacak!  AK Parti olarak vermiş olduğumuz desteğe, hemşehrilerimizin gösterdiği sabra rağmen altyapı sürecini doğru yönetemediniz. Bu doğru yönetemediğiniz süreçleri saymakla bitiremeyiz! Edirne Belediyesi'ne ait, Buçuktepe'nin hemen altında bulunan ve yıllar önce inşaatına başlanan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın aradan geçen yıllara rağmen nasıl olurda tamamlanmaz, halkın hizmetine sunulamaz!!! Yılan hikayesine dönen kültür merkezi 3 dönem önceki yine CHP’li Belediye Başkanının seçim vaadi değil miydi? Şuan mevcut belediye başkanın ise 2 dönemdir bu kültür merkezini yine seçim vaadi olarak söz vermemiş miydi? Öyle gözüküyor ki 20 yıldır yapamadığınız Atatürk Kültür Merkezi’ni artık 2024 yılında seçim vaadi olarak verseniz de AK Parti belediyesi olarak bizler göreve geldiğimizde daha güzelini aylar içinde yapıp, kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. “ şeklinde konuştu.        
                “AK Parti hükümetinin temsilcileri olarak bu şehre güzellikleri getirmeye devam edeceğiz”

                AK Parti İl Başkanı Belgin İba, “Edirne'ye kazandırmak için büyük emekler verdiğimiz her bir hizmeti karalayıp, önüne set çekmeye çalışsanız da, algıyla bu şehri yönetemezsiniz! Biz AK Parti hükümetinin temsilcileri olarak bu şehre güzellikleri getirmeye devam edeceğiz!” dedi.
                Başkan İba, “Edirne Belediyesi'ne ait, Buçuktepe'nin hemen altında bulunan ve yıllar önce inşaatına başlanan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın aradan geçen yıllara rağmen nasıl tamamlanamadığını ve halkın hizmetine sunulmadığını sorguladı.
                İba, “Yılan hikâyesine dönen kültür merkezi 3 dönem önceki yine CHP’li Belediye Başkanının seçim vaadi değil miydi? Şuan mevcut belediye başkanın ise 2 dönemdir bu kültür merkezini yine seçim vaadi olarak söz vermemiş miydi? Öyle gözüküyor ki 20 yıldır yapamadığınız Atatürk Kültür Merkezi’ni artık 2024 yılında seçim vaadi olarak verseniz de AK Parti belediyesi olarak bizler göreve geldiğimizde daha güzelini aylar içinde yapıp, kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Son olarak şunu açıkça belirtmek istiyorum ki! Bizim Edirne'ye kazandırmak için büyük emekler verdiğimiz her bir hizmeti karalayıp, önüne set çekmeye çalışsanız da, algıyla bu şehri yönetemezsiniz! Biz AK Parti hükümetinin temsilcileri olarak bu şehre güzellikleri getirmeye devam edeceğiz! Her bir hemşerimizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.” Dedi.
                2 yıla 3 adet öğrenci yurdunu hizmete alındı
                AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Edirne’de öğrencilerin barınma sorununu çözüme kavuşturmak için yeni yurt yatırımları yaptıklarını belirtti. Başkan İba, “Öğrenci şehri Edirne’mize sadece son 2 yıla baktığınızda 3 adet öğrenci yurdunu hizmete aldık. İnşallah Eylül ayında Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun şehrimize gelmesiyle birlikte yeni 1328 yatak kapasiteli Kız Öğrenci yurdundan, Edirne Spor Salonuna, Yüzme Havuzundan semt sahalarına kadar birçok eseri yine vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” Dedi.
                Yıl bitmeden 10 adet daha müze ziyaretçilerin hizmetine sunulacak
AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Restorasyon çalışmalarını tamamlanan Hıdırlık Tabyalarının açılışını yakın bir zamanda gerçekleştirileceğini belirtti.
                Başkan İba, “Sadece bu yıl içerisinde 2 adet müzemizi ziyaretçilerimize açtık. İnşallah yıl bitmeden 10 adet daha müzeyi kültür, sanat ve tarih severler ile buluşturup, yerli ve yabancı ziyaretçilerin hizmetine sunacağız. Ayrıca 2021 yılı içerisinde Edirne Makedonya Kulesi ve Yakın Çevresi Koruma Projesi’nin ihalesi yaparak çalışmalarına başlayacağız.” İfadelerine yer verdi.
                AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Türkiye demir yolu ağını, Avrupa demir yolu ağına bağlayacak Hızlı Tren Projesinin, adına yakışır bir şekilde son sürat devam ettiğini söyledi.
                AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Gerçekleştirilen Ankara ziyaretlerinden ellerinin hep dolu geldiklerini ifade etti. Başkan İba, “En son sözünü aldığımız yeni 200 yataklı Edirne Huzurevi’mizin ihale onayı çıktığının müjdesini büyük bir mutlulukla vermiştik. Yakın bir zamanda ihalesi tamamlanıp, yapımına başlanacaktır.” Şeklinde konuştu.  Burak DalkıranKaynak: Burak Dalkıran 265 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Edirne ve Kırklareli'nde sağanak etkili oluyor. Edirne ve Kırklareli'nde sağanak etkili oluyor. 18.9.2021
Asırlık konak sanat merkezine dönüştürüldü Asırlık konak sanat merkezine dönüştürüldü 18.9.2021
Yasak günde avlanan 4 kişiye para cezası kesildi Yasak günde avlanan 4 kişiye para cezası kesildi 18.9.2021
Meriç Nehri kenarında çevre temizliği yapıldı Meriç Nehri kenarında çevre temizliği yapıldı 18.9.2021
Aşkın kendisini Aşkın kendisini "kültürlerarası müzik ulağı" olarak tanımlıyor 18.9.2021
Keşan'da bir markette tek satılmak için hazırlanmış tütünle doldurulmuş makaron ele geçirildi Keşan'da bir markette tek satılmak için hazırlanmış tütünle doldurulmuş makaron ele geçirildi 17.9.2021
Edirne'de yangın çıkan müstakil ev kullanılamaz hale geldi Edirne'de yangın çıkan müstakil ev kullanılamaz hale geldi 17.9.2021
“ÜLKEMİZİ HER ÇEŞİT SALDIRIYA KARŞI MÜDAFAA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ” “ÜLKEMİZİ HER ÇEŞİT SALDIRIYA KARŞI MÜDAFAA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ” 17.9.2021
AYÇİÇEĞİ AVANS ALIM FİYATI REVİZE EDİLEBİLİR AYÇİÇEĞİ AVANS ALIM FİYATI REVİZE EDİLEBİLİR 17.9.2021
ULUS PAZARI’NDA KOMŞU BEREKETİ ULUS PAZARI’NDA KOMŞU BEREKETİ 17.9.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 145
Facebook 129
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 404 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.