Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Trakya'nın temsilcisi ETTDER - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Trakya
Trakya'nın temsilcisi ETTDER 20.2.2018 - 08:54:25
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 14-16 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Sofya Uluslararası Turizm Fuarı Holiday Spa Expo'ya katılan Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, fuardaki tek Trakya temsilcisi oldu. ETTDER yetkilileri, fuarda Edirne hakkında Bulgarca ve İngilizce broşürler ve haritalar dağıtırken, yoğun ilgi gösteren fuar katılımcılarına badem ezmesi, kurabiye, mis sabunu ve nazar boncuğu hediye ettiler.Trakya'nın temsilcisi ETTDER
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 14-16 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Sofya Uluslararası Turizm Fuarı Holiday & Spa Expo’ya katıldı. Inter Expo Center’da bu yıl 34’üncü kez düzenlenen Bulgaristan’ın en büyük turizm fuarına acente, tur operatörleri, belediyeler, dernekler ve profesyonel ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdiler. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Sofya Turizm Müşavirliği için ayrılan alanda yerini alan ETTDER’in fuar standında Edirne turları ve yurtdışı turlar konusunda deneyimli profesyonel turist rehberi ETTDER Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Gündoğan ve ETTDER Üyesi profesyonel turist rehberi Aysen Abbasoğlu gönüllü olarak 3 gün süreyle görev aldılar. Turizm fuarında ETTDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Çakır ise açılış gününde fuarı ziyaret ederek, turizm sektör temsilcileri ile görüşmeler yaptılar ve proje işbirliği toplantılarına katıldılar. Bacıoğlu, ETTDER’in Sofya Uluslararası Turizm Fuarı Holiday & Spa Expo’ya katılımıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, ETTDER’in, 3 yıldan beri ulusal ve uluslararası fuar, festival ve etkinliklere katılmaya ve özellikle tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile birebir görüşmeler gerçekleştirmeye önem verdiğini söyledi. Bacıoğlu, görüşmeler sonucunda Edirne ile ilgili geri bildirimler aldıklarını açıklayarak; “Edirne’ye tur düzenlemeyen acentelere ihtiyaç duyabilecekleri konular hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Edirne’nin tüm turizm öğelerini tanıtıyoruz. Bu anlamda maliyet fayda analizi yaptığımızda bu tip fuarlarda Edirne adına olmamız çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Bükreş’te de katılacaklar 
Edirne’ye en çok turist girişi yapan ülkelerin başında Bulgaristan ve Yunanistan olduğu için uluslararası fuarlara katılımın daha da önem kazandığını belirten Bacıoğlu; “Nitelikli uluslararası tanıtıma devam edeceğiz ve Sofya’dan sonra 22-25 Şubat tarihlerinde Bükreş’te düzenlenecek turizm fuarına katılacağız” dedi. Bacıoğlu, açıklamalarında fuara katılımda destek veren Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Sofya Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’ne, Edirne Belediyesi’ne, broşür desteği için Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na, ürün desteği için Keçecizade Badem Ezmesi ve Edmis Meyve Sabunları firmalarına, Edrinus Edirnekari Atölyesi’ne teşekkür etti. 

Edirne tek tek tanıtıldı
Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak Sofya Kültür ve Tanıtma Müşaviri olarak görev yapan Cemal Tekkanat ile de bir araya gelen ETTDER yetkilileri, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Yetkililer, ayrıca fuarda standı olan tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile tek tek görüşerek Edirne ilgili geri bildirimler aldılar. Edirne tanıtım kitapları ile şehre özgü hediyelerin dağıtıldığı fuarda, Kültür ve Turizm Bakanlığı standını ziyaret eden Bulgaristanlı seyahat acentelerine de Edirne ve Trakya bölgesi hakkında bilgiler verildi. Görüşmelerde acentelerin ilettiği Edirne ile ilgili görüşler de dinlendi.

Tek temsilci Edirne
Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan profesyonel turist rehberi ve ETTDER Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Gündoğan ise Edirne’yi profesyonel bir şekilde tanıtmak ve anlatmak amacıyla çalıştıklarını söyleyerek; “Fuarda Türkiye ve Edirne standına yoğun bir ilgi vardı. THY Sofya ve Ziraat Bankası Sofya Şubesi ile Bodrum, Çanakkale, Alanya, Kuşadası gibi turistik merkezlerimizden otel ve acentelerin yer aldığı Türkiye standında Trakya’dan tek temsilci olarak ilimiz yer aldı. İlk 2 gün profesyonel ziyaretçilere ve son gün vatandaşlara açık olan fuarda ziyaretçilerimize şehrimiz hakkında Bulgarca ve İngilizce broşürler, haritalar ile badem ezmesi, kurabiye, mis sabunu ve nazar boncuğu hediye ettik” dedi.


Kaynak: Haber Merkezi 3398 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
AVM gibi pazar yeri AVM gibi pazar yeri 4.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pilavın altı tutar mı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Şeker bayramı
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.