Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Vakıf köyüne yeni tescil - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Enez
Vakıf köyüne yeni tescil 1.12.2020 - 10:49:42
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Vakıf köyünde bulunan doğal SİT alanını, ‘Doğal SİT-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı’ olarak tescilledi. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından yapılan duyuruda, alanın haritası da paylaşılırken; koordinat ve parsel bilgilerinin bulunduğu internet sitesine ulaşılmaması dikkat çekti.Vakıf köyüne yeni tescil

Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Vakıf köyünde bulunan doğal SİT alanına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından yeni tescil verildi. Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiği duyuruda, Doğal SİT Alanı olan bölgenin ‘Doğal SİT-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı’ olarak tescil edildiği açıklandı.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nden yapılan tescil duyurusunda, alanın haritasına da yer verilirken; “Edirne ili, Enez ilçesi, Vakıf Köyü-3 Doğal SİT Alanı Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242162 sayılı ‘Olur’u ile “Doğal SİT-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edilmiştir. 27 Ekim 2017 tarihli ve 30223 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Korunan Alanların Tespit, Tescil ve Onayına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 2. Maddesinin (j) bendinde yer alan "Anıt ağaçlar hariç, tabiat varlıklarının ve doğal sit alanlarının tescil kararları Resmi Gazete'de yayımlanır ve Bakanlığın internet sayfasında bir ay süre ile duyurulur." hükmü gereği ekteki haritada belirtilen doğal SİT alanının tescili tebliğ olunur” ifadeleri kullanıldı.

                Duyuruda tescil edilen alana ait koordinat ve parsel bilgilerinin bulunduğu ‘www.tvksays.csb.gov.tr’ adresine ise ulaşılamaması dikkat çekti. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1301 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 102
Web Siteleri 156
Facebook 132
Twitter 11
Instagram 12
Youtube 14


Ankete 427 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.