Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sanal ortamda ilk ders Rektör’den - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sanal ortamda ilk ders Rektör’den 22.10.2020 - 09:36:06
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne bu yıl yeni başlayan öğrencilere "ilk dersi" sanal ortamda verdi.Sanal ortamda ilk ders Rektör’den

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin yeni öğrencilerine ilk ders Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından verildi. Trakya Üniversitesinin kompleks sağlık eğitimi içerisinde önemli bir yer tutan Sağlık Bilimleri Fakültesi, sanal ortamda yeni öğrencilerini ağırladı. Her sene geleneksel olarak yüz yüze gerçekleştirilen oryantasyon eğitimleri ve ilk ders töreni, bu sene dijital platformda Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ ile akademisyenlerin ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

“SAĞLIK SİSTEMİN ÖNEMLİ PARÇASI OLACAKLAR”

“Bir insana candan daha önemli ne emanet edilebilir ki?” sorusuyla konuşmasına başlayan Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ, “İşte sizler böylesi önemli bir emaneti yüklenmeye aday oldunuz. Mezun olduğunuzda sağlık sistemimizin önemli birer parçası olacaksınız. Asla yerinizde saymayın, sürekli kendinizi geliştirin, öğrenin, araştırın. Trakya Üniversitesi olarak sizlere oldukça gelişmiş imkânlar tanıyoruz. Kendimizi sürekli geliştiriyor ve yeniliyoruz. Akreditasyon çalışmalarımız bunun en güzel göstergesidir. Vatan, devlet ve millet sevgisi ile sizlere sağlanan imkânların karşılığını verin” dedi.

“ALLAH DA SİZİN DERDİNİZİ ÇÖZECEK”

130’u uluslararası olmak üzere sağlık ordusunun 635 yeni neferini üç “hoş geldiniz” ile karşılayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu; öğrencilere Edirne’ye, Trakya Üniversitesine ve mesleklerine “hoş geldiniz” dedi. Trakya Üniversitesi ve Edirne’nin tarihinden, misyonundan ve hedeflerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Enstrümanı eşref-i mahlûkat olan bir mesleğe talip oldunuz. Bir hayatı kurtarınca tüm insanlığı kurtarmış gibi olacaksınız. Siz bir hastanızın derdini çözünce inanın Allah da sizin bir derdinizi çözecek” dedi.

“EN GÜZEL İLAÇ; TATLI DİL GÜLER YÜZ”

En güzel ilacın tatlı dil ve güler yüz olduğuna dikkat çeken ve bu onurlu mesleği hakkıyla yapanların büyük hazinelere eriştiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere bilginin sınırlarını zorlamaları tavsiyesinde bulunarak “Günümüzün imkânlarıyla artık bir konuda bilgi sahibi olmak çok kolay. Yeter ki siz bir konuda bilgi sahibi olmak ve uzmanlaşmak isteyin. Dağın zirvesine ulaşmak istiyorsanız göğü hedeflemelisiniz. Bu bilgi okyanusundan siz de payınızı alın. Hiçbir bilgiyi olduğu gibi kabul etmeyin. Sorun, sorgulayın. Keşifler, sorgulamakla ve merakın peşinde koşmakla olur. Birçok icat ve keşif sizlerin yaşlarındaki insanlar tarafından bulunmuştur. Neden sizlerin ismiyle anılan bir kanun, patent veya keşif olmasın? Bunu yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey çalışmak” diye konuştu.

“BU ÜLKENİN YENİ FİLİZLERİ SİZLERSİZ”

Krizleri fırsata çevirmekte mahir bir millet olduğumuzu ifade eden Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Biz büyük bir milletin parçasıyız. Para ve güç uğruna masumlara, yetimlere ve kimsesizlere zarar vermeyiz. Bugün yangın yeri olan coğrafyaları 500 yıl adalet, merhamet ve insanlık onuruna uygun bir anlayışla yöneten medeniyetimizin yeni filizleri sizlersiniz. Kökleri güçlü ve yıkılmaz gövdeli bu ağaç ile bağınızı koparmadıkça sizler de güçleneceksiniz. Şairin dediği gibi ‘Mataramdaki suya tuz ekledim, azığım yok / Uzun yola çıkmaya hüküm giydim.’ Sizlerin de bilim ve insanlığa hizmet yolunda susuzluğunuzun dinmemesini dilerim.”

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ’ın açılış derslerinin ardından bölüm akademisyenleri ve idari çalışanlar tarafından tüm gün süren oryantasyon eğitimlerine geçildi. Programın açılış bölümüne, öğrencilerle birlikte ebeveynlerinin de aynı heyecanla katılım gösterdiği gözlendi. Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 527 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 2 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Tam normalleşmeye ilk adım 1 Temmuz'da Tam normalleşmeye ilk adım 1 Temmuz'da 21.6.2021
Tırın çekici kısmına gizlemişler... Tırın çekici kısmına gizlemişler... 21.6.2021
Telafi eğitim programıyla öğrenciler sevinç yaşadı Telafi eğitim programıyla öğrenciler sevinç yaşadı 21.6.2021
TED Edirne Koleji Türkiye şampiyonasından birincilikle döndü TED Edirne Koleji Türkiye şampiyonasından birincilikle döndü 21.6.2021
Trakya’da Dijitalleşme Hareketi Başladı Trakya’da Dijitalleşme Hareketi Başladı 21.6.2021
ADD Edirne Şubesi’nden Amasya Genelgesi’nin 102. Yıldönümü mesajı ADD Edirne Şubesi’nden Amasya Genelgesi’nin 102. Yıldönümü mesajı 21.6.2021
Kentin turizmine ve su sporlarına verilen katkıya teşekkür plaketi Kentin turizmine ve su sporlarına verilen katkıya teşekkür plaketi 21.6.2021
Bu proje Edirne’nin güzelliğine güzellik katacak Bu proje Edirne’nin güzelliğine güzellik katacak 21.6.2021
Buğday çeşidi Buğday çeşidi "Albaşak" Türk çiftçisinin yüzünü güldürecek 21.6.2021
Edirne'ye özgü Edirne'ye özgü "Çeribaşı" kirazında hasat başladı 21.6.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 95
Web Siteleri 143
Facebook 128
Twitter 10
Instagram 7
Youtube 14


Ankete 397 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.