Edirne 11°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sanal ortamda ilk ders Rektör’den - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sanal ortamda ilk ders Rektör’den 22.10.2020 - 09:36:06
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne bu yıl yeni başlayan öğrencilere "ilk dersi" sanal ortamda verdi.



Sanal ortamda ilk ders Rektör’den

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin yeni öğrencilerine ilk ders Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından verildi. Trakya Üniversitesinin kompleks sağlık eğitimi içerisinde önemli bir yer tutan Sağlık Bilimleri Fakültesi, sanal ortamda yeni öğrencilerini ağırladı. Her sene geleneksel olarak yüz yüze gerçekleştirilen oryantasyon eğitimleri ve ilk ders töreni, bu sene dijital platformda Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ ile akademisyenlerin ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

“SAĞLIK SİSTEMİN ÖNEMLİ PARÇASI OLACAKLAR”

“Bir insana candan daha önemli ne emanet edilebilir ki?” sorusuyla konuşmasına başlayan Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ, “İşte sizler böylesi önemli bir emaneti yüklenmeye aday oldunuz. Mezun olduğunuzda sağlık sistemimizin önemli birer parçası olacaksınız. Asla yerinizde saymayın, sürekli kendinizi geliştirin, öğrenin, araştırın. Trakya Üniversitesi olarak sizlere oldukça gelişmiş imkânlar tanıyoruz. Kendimizi sürekli geliştiriyor ve yeniliyoruz. Akreditasyon çalışmalarımız bunun en güzel göstergesidir. Vatan, devlet ve millet sevgisi ile sizlere sağlanan imkânların karşılığını verin” dedi.

“ALLAH DA SİZİN DERDİNİZİ ÇÖZECEK”

130’u uluslararası olmak üzere sağlık ordusunun 635 yeni neferini üç “hoş geldiniz” ile karşılayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu; öğrencilere Edirne’ye, Trakya Üniversitesine ve mesleklerine “hoş geldiniz” dedi. Trakya Üniversitesi ve Edirne’nin tarihinden, misyonundan ve hedeflerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Enstrümanı eşref-i mahlûkat olan bir mesleğe talip oldunuz. Bir hayatı kurtarınca tüm insanlığı kurtarmış gibi olacaksınız. Siz bir hastanızın derdini çözünce inanın Allah da sizin bir derdinizi çözecek” dedi.

“EN GÜZEL İLAÇ; TATLI DİL GÜLER YÜZ”

En güzel ilacın tatlı dil ve güler yüz olduğuna dikkat çeken ve bu onurlu mesleği hakkıyla yapanların büyük hazinelere eriştiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere bilginin sınırlarını zorlamaları tavsiyesinde bulunarak “Günümüzün imkânlarıyla artık bir konuda bilgi sahibi olmak çok kolay. Yeter ki siz bir konuda bilgi sahibi olmak ve uzmanlaşmak isteyin. Dağın zirvesine ulaşmak istiyorsanız göğü hedeflemelisiniz. Bu bilgi okyanusundan siz de payınızı alın. Hiçbir bilgiyi olduğu gibi kabul etmeyin. Sorun, sorgulayın. Keşifler, sorgulamakla ve merakın peşinde koşmakla olur. Birçok icat ve keşif sizlerin yaşlarındaki insanlar tarafından bulunmuştur. Neden sizlerin ismiyle anılan bir kanun, patent veya keşif olmasın? Bunu yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey çalışmak” diye konuştu.

“BU ÜLKENİN YENİ FİLİZLERİ SİZLERSİZ”

Krizleri fırsata çevirmekte mahir bir millet olduğumuzu ifade eden Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Biz büyük bir milletin parçasıyız. Para ve güç uğruna masumlara, yetimlere ve kimsesizlere zarar vermeyiz. Bugün yangın yeri olan coğrafyaları 500 yıl adalet, merhamet ve insanlık onuruna uygun bir anlayışla yöneten medeniyetimizin yeni filizleri sizlersiniz. Kökleri güçlü ve yıkılmaz gövdeli bu ağaç ile bağınızı koparmadıkça sizler de güçleneceksiniz. Şairin dediği gibi ‘Mataramdaki suya tuz ekledim, azığım yok / Uzun yola çıkmaya hüküm giydim.’ Sizlerin de bilim ve insanlığa hizmet yolunda susuzluğunuzun dinmemesini dilerim.”

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dekan Prof. Dr. Sedat Üstündağ’ın açılış derslerinin ardından bölüm akademisyenleri ve idari çalışanlar tarafından tüm gün süren oryantasyon eğitimlerine geçildi. Programın açılış bölümüne, öğrencilerle birlikte ebeveynlerinin de aynı heyecanla katılım gösterdiği gözlendi. 



Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 436 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 2 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda 28.11.2020
16 okula temiz belgesi 16 okula temiz belgesi 28.11.2020
“Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” “Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” 28.11.2020
Yatılı okul istihdam yaratacak Yatılı okul istihdam yaratacak 28.11.2020
CHP’den Saros çıkarması CHP’den Saros çıkarması 28.11.2020
TURİSTE DE AF YOK! TURİSTE DE AF YOK! 28.11.2020
Barajların çaresi kapalı şebeke Barajların çaresi kapalı şebeke 28.11.2020
İyilik peşinde koştular İyilik peşinde koştular 27.11.2020
Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası 27.11.2020
Hibe programı belirlendi Hibe programı belirlendi 27.11.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 76
Web Siteleri 121
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 350 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neden bu sessizlik?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Gidişat kötü
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Herkesin Karantinası Kendine
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor




Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.