Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“Vakfın geliri nereye gidiyor?” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“Vakfın geliri nereye gidiyor?” 22.10.2020 - 09:27:37
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, basın toplantısı düzenleyerek AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu’na cevap verdi. Pekcanlı, toplantıda ayrıca Edirne Çevre Koruma Vakfı’nın gümrük kapılarından Edirne’ye giriş yapan araçlardan elde ettiğini maddi gelire dikkat çekerken; “Vakfın geliri nereye gidiyor?” diye sordu.“Vakfın geliri nereye gidiyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Başkanı Fevzi Pekcanlı, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nde Edirneli basın mensupları ile bir araya geldi. CHP Edirne İl Örgütü toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Pekcanlı, basın mensuplarının Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarken; Edirne gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pekcanlı, konuşmasında 21 Ekim 1999 tarihinde uğradığı suikastte hayatını kaybeden Ahmet Taner Kışlalı’yı da anarken; Edirne’deki muhtarların da 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı. Edirne Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen 1 kan 3 can kampanyasına desteğini açıklayan Pekcanlı, CHP üyelerini Kızılay’a kan vermeye davet etti.

“EROĞLU YANILDI”

CHP Edirne İl Örgütü’nün erken seçim çalışmalarına başladığını açıklayan Pekcanlı, Türkiye’de yapılan bir ankete göre gençlerinin yüzde 64’ünün ülkeyi terk etmek istediğine dikkat çekerken; erken seçimin Türkiye’nin kurtuluşu olacağını söyledi. Edirne’yi ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu’nun programı sırasında, ‘Edirne eskiden köy gibiydi’ sözlerine de tepki gösteren Pekcanlı, Edirne’nin kadim bir şehir olduğunu ve Eroğlu’nun sözlerinde yanıldığını ifade etti.

AKSAL’A 15 TEMMUZ TEPKİSİ

Pekcanlı, konuşmasında AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nın hafta sonu düzenlenen kongresinde Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın CHP ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile ilgili eleştirilerine de cevap verdi. Gürkan’ın 15 Temmuz gecesi kadeh kaldırdığı görüntülerin yargıda olmasına rağmen iktidar tarafından baskı altına alınmasını şiddetle kınadığını belirten Pekcanlı, Edirne’de bir dönem düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’nda alkış tutanları kentte herkesin bildiğini söyledi.

“SELİMİYE MEYDANINI BELEDİYE YAPACAK”

Aksal’ın Selimiye Camii meydanı projesi ile ilgili söylediği; ‘Bıraksalar Vakıflar yapacaktı’ sözlerine cevap veren Pekcanlı, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün yalnızca projenin hazırlanmasına talip olduğunu, kararın sonucunun ne olursa olsun projenin yapımının Edirne Belediyesi’ne kalacağına dikkat çekti. Pekcanlı, Aksal’ın şehir hastanelerini CHP’nin eleştirdiğine dair söylemlerine de cevap verirken; CHP’nin müşteri garantili hastaneleri eleştirdiğini belirtti. CHP’lilerin de vergi veren her vatandaş gibi hastanelerde tedavi olduğunu söyleyen Pekcanlı, Selimiye Devlet Hastanesi ile Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde CHP Edirne İl Örgütü’nün destek verdiğini belirti.

“KEŞAN VE HAVSA’YI KAZANACAĞIZ”

Aksal’ın 405 milyar metreküp doğalgaz bulunduğu ile ilgili açıklamalarına da dikkat çeken Pekcanlı, önemli olanın havaların soğuması ile kombilerini açacak vatandaşların doğalgaza kaç para ödeyeceği olduğunu söyledi. Yerel seçimlerde AK Parti’nin kazandığı Keşan ve Havsa belediyelerinin altyapılarının CHP’li belediye başkanları döneminde tamamlandığını hatırlatan Pekcanlı, CHP’nin ilçelerde daha fazla çalışarak bu belediyeleri yeniden kazanacağını söyledi.

O İKİ İSME DESTEK VERDİ

Aksal’ın, “HDP için Atatürk’ten vazgeçtiler” sözlerini ciddiye almadığını belirten Pekcanlı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun İstanbul’u kazanan kadrolar olduğu için hedef olduklarını söyledi. Pekcanlı, Kaftancıoğlu ve Kavuncu’ya Edirne’den selam gönderdi. Aksal’ın, ‘Alt yapı layıkıya yapılmıyor’ sözlerini de değerlendiren Pekcanlı, yaklaşık 40 mühendis tarafından yapılan her şeyin Aksal tarafından yok sayıldığını söyledi. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Aksal’ın neyi eleştireceğini merak ettiğini belirten Pekcanlı; “Hiç kazmadan olsun istiyoruz. Böyle bir teknoloji yok. Sayın Milletvekili böyle bir teknolojiyi bulur da bizlere söylerse, herhalde Belediye Başkanımız da uygulatır” dedi.

“YALAK AÇILIŞI YAPTILAR”

Orman Genel Müdürlüğü’nün 401 bin dönüm arazide 26 milyon 650 bin fidan diktiğine dair açıklamayı Nasreddin Hoca’nın, ‘Dünyanın merkezi burasıdır’ sözlerine benzeten Pekcanlı, verilerin inanılır olmadığını söyledi. Devlet Su İşleri’nin de yaptığı işlerin, Orman Genel Müdürlüğü işlerine benzediğini söyleyen Pekcanlı, AK Parti döneminde Edirne’de yalak projesi yapıldığını hatırlattı. 2015 yılında Havsa’nın Azatlı köyünde dönemin valisinin yalak açılışı yapmak zorunda kaldığını fotoğraflarıyla gösteren Pekcanlı, yalak projesinin AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından dile getirilmemesinin nedenlerini sordu.

“25 MİLYON TL NE OLDU?”

Edirne İl Genel Meclisi’nde bulunan 28 meclis üyesinden 15’inin CHP’li olduğunu hatırlatan Pekcanlı, mecliste CHP’li üyelerin çoğunluğuyla onaylanan 70 milyon TL’lik kredinin Edirne Valisi Ekrem Canalp’in emrine verildiğini belirtti. Halka hizmet için onaylanan krediden 25 milyon TL’sinin kullanıldığını açıklayan Pekcanlı, kredinin nerede kullanıldığını ise bilmediklerini söyledi. Pekcanlı, 25 milyon TL’nin nerede kullanıldığına dair bilginin verilmediğini ifade etti.

“NEREYE KULLANILDI?”

Pekcanlı, konuşmasında Edirne Çevre Koruma Vakfı’nın uygulamalarına da dikkat çekti. Vakfın mütevelli heyetinde kimlerin bulunduğuna dair bilginin bulunmadığını belirten Pekcanlı, Edirne’nin gümrük kapılarından vakfa önemli bir maddi gelirin olduğunu söyledi. Yurt dışından Edirne’ye giriş yapan otomobillerden 25 TL, otobüslerden ise 200 TL toplanarak vakfa gelir sağlandığına dikkat çeken Pekcanlı, gelirin nerede kullanıldığına dair bilgilerinin bulunmadığını söyledi. Vakfın elde ettiği gelirin nerelerde kullanıldığının açıklanmasını isteyen Pekcanlı, Edirne halkının da konuyu merak ettiğini ve vatandaşın konuyu bilme hakkı olduğunu sözlerine ekledi.

İBA’YA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Pekcanlı, konuşmasının sonunda AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın, ‘Muhalefet yalan bilgilerle vatandaşlarımızı yanıltmaya yönelik kirli siyasetlerine devam etmektedir’ sözlerini hatırlatırken; “CHP olarak şahsen ben üzerime alınmıyorum. Kimlerin kirli siyaset yaptığını 15 Temmuz’da ve ondan önceki süreçlerde biz gördük. O yüzden kirli siyaseti kim yapıyorsa onlara havale ediyorum” diye konuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 438 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda 28.11.2020
16 okula temiz belgesi 16 okula temiz belgesi 28.11.2020
“Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” “Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” 28.11.2020
Yatılı okul istihdam yaratacak Yatılı okul istihdam yaratacak 28.11.2020
CHP’den Saros çıkarması CHP’den Saros çıkarması 28.11.2020
TURİSTE DE AF YOK! TURİSTE DE AF YOK! 28.11.2020
Barajların çaresi kapalı şebeke Barajların çaresi kapalı şebeke 28.11.2020
İyilik peşinde koştular İyilik peşinde koştular 27.11.2020
Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası 27.11.2020
Hibe programı belirlendi Hibe programı belirlendi 27.11.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 76
Web Siteleri 121
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 350 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neden bu sessizlik?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Gidişat kötü
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Herkesin Karantinası Kendine
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.