Edirne 11°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Uz yeniden aday - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Uz yeniden aday 17.10.2020 - 09:42:43
Edirne’de AK Parti İl ve Merkez İlçe Başkanlığı’na iki kez adaylığını açıklamasına rağmen düzenlenen kongrelere katılamayan İlhan Uz, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Uz, Ankara’da AK Parti Genel Merkezi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile görüştüğünü ve ‘Aday olabilirsin’ cevabını aldığını iddia ederken; “Önce merkez ilçe, sonra il başkanını oyumuzla değiştirelim. Yeni isimle, yüzle partide beyaz bir sayfa açalım” dedi.Uz yeniden aday

Edirne’de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl ve Merkez İlçe Başkanlığı’na iki kez adaylığını açıklamasına rağmen düzenlenen kongrelerde seçimlere katılamayan İlhan Uz, yeniden adaylığını açıkladı. Uz, GÜNDEM’i ziyaret ederek, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu söyledi. Edirne’deki delegelere seslenen Uz, AK Parti Genel Merkezi ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile görüştüğünü ve ‘Aday olabilirsin’ yanıtı aldığını iddia etti.

“TOPLANTILARA ALINMADIM”

AK Parti’nin Edirne delegelerine seslenen Uz; “Değişim istediğim için meydana çıktım. Sizlere şikâyetnamem var. Günümüzde şahsi menfaatleri için iş yapar görünen il ve ilçe başkanı yapılar görüyoruz. Profillerine bakar mısınız? Avukat gidiyor, avukat geliyor; işadamı gidiyor, işadamı eşi geliyor. Akraba uyarısı var. Sanki ek iş kapısı olmuş. Geçen dönemden beri başkan adayıyım ama önceki il başkanı delege yapmadı; siyaset akademiye, tarım bakanı toplantısına sokulmadım, İçişleri Bakanımızın toplantı salonundan dışarı atıldım, yardımcısı müteahhit işadamı tarafından son il kongresi spor salona sokulmadım, sokturulmadım” ifadelerini kullandı.

“ANKARA VE FATMA AKSAL İLE GÖRÜŞTÜM”

AK Parti’nin Edirne’de tanıtılamadığını söyleyen Uz; “Edirne’de AK Parti’yi anlatamadık, tanıtamadık. ‘Sandıkları patlatacağız’ diyen il başkanındı, yerine yardımcısı il başkanı getirildi. Seçim öncesi, “2 milletvekili garanti, 3’ü zorlayacağız” demişti. Sonrası netice 3+1, kaybettik. Ardından belediyeyi de kaybettik. 18 yıldır iktidardayız, ne zaman kazanmayı öğreneceğiz? Bugüne kadar 2 il başkanı, 3 merkez ilçe başkanı istifa etti, ettirilmedi mi? Kongrelere tek aday, tek liste, Ankara’nın kararı diye giriliyor. Bu ikinci adaya, delegelerimize dayatma, dışlama ve saygısızlıktır. Dışlayanlar dışlanır. Ankara ile Fatma Aksal ile görüştüm; “Aday olabilirsiniz” dediler” sözlerine yer verdi.

“İL BAŞKANINI DEĞİŞTİRELİM”

Delegelerden AK Parti Edirne İl Başkanını oyları ile değiştirmelerini isteyen Uz; “Sizler de oyunuzla bu oyunu dışlayın. Önce merkez ilçe, sonra il başkanını oyumuzla değiştirelim. Yeni isimle, yüzle partide beyaz bir sayfa açalım. Yeni bir dönem başlasın. Kırgınları, küskünleri ve umutsuzları da kazanalım. Yuvalarına geri dönsünler. Edirne âşıkları; ne olursan gel. Bizim kitabımızda umutsuzluk yok. Pes etme, dik dur, eğilme. Samimi, şuurlu, tecrübeli, reis gibi başkanına oy verirsen hedefimiz 2’nci milletvekili ve belediye başkanını kazanırız. Örneği Keşan ilçemizdir. Gelin mevcut düzene çekidüzen verelim. Niyetlerimizi düzeltelim. Hatice’ye değil, neticeye bakalım. Yarınlar bizim, sen istersen Edirne ayağa kalkar. Birleşelim, arayalım, paylaşalım, sandıkta buluşalım” diye konuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 869 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda 28.11.2020
16 okula temiz belgesi 16 okula temiz belgesi 28.11.2020
“Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” “Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” 28.11.2020
Yatılı okul istihdam yaratacak Yatılı okul istihdam yaratacak 28.11.2020
CHP’den Saros çıkarması CHP’den Saros çıkarması 28.11.2020
TURİSTE DE AF YOK! TURİSTE DE AF YOK! 28.11.2020
Barajların çaresi kapalı şebeke Barajların çaresi kapalı şebeke 28.11.2020
İyilik peşinde koştular İyilik peşinde koştular 27.11.2020
Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası 27.11.2020
Hibe programı belirlendi Hibe programı belirlendi 27.11.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 76
Web Siteleri 121
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 350 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neden bu sessizlik?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Gidişat kötü
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Herkesin Karantinası Kendine
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.