Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İşe iade davasında mutlu son - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Enez
İşe iade davasında mutlu son 19.9.2020 - 12:08:32
Son yapılan Mahalli İdareler seçimi sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçen Edirne’nin Enez Belediyesi’nde işine son verilen 10 işçi açtıkları işe iade davasını kazandı. Bir işçinin davası ise devam ediyor.İşe iade davasında mutlu son

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönetimine geçen Edirne’ye bağlı Enez Belediyesi tarafından haksız yere işten çıkarılan üyelerimiz, Sendikamızın yürüttüğü hukuk mücadelesi sonucu işe iade davasını kazandı. Enez Belediyesi’nde çalışırken işlerinden edilen Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası üyeleri için 8 Kasım 2019 tarihinde sendika tarafından Enez Kent Meydanı’nda basın açıklaması yapılarak hukuk mücadelesine girişildi. 10 ayı aşkın süredir devam eden hukuk mücadelesi sonucunda Enez Asliye Hukuk Mahkemesi, dün üyelerin işlerine iade edilmesine hükmetti. Mahkeme tarafından verilen kararı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten Hizmet-İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet “Bir yılı yakın süredir verdiğimiz hukuk mücadelemiz sonrası Enez Asliye Hukuk Mahkemesi üyelerimizin işe iadesine karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte en büyük temennimiz üyelerimizin iş başı yaptırılması olacaktır. 2019 yılı Kasım ayında işten çıkarılan üyelerimiz için başlattığımız mücadelemizde ilk günden beri yanımızda olan başta HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Hukuk İşleri Daire Başkanlığımıza ve mücadelemizin başladığı ilk günden bugüne inançlarını yitirmeden bizlere güvenen üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İŞÇİLERDE BÜYÜK SEVİNÇ 

Enez Belediyesi Hizmet-İş Sendikası Temsilcisi Türker Korkmaz, yaşadıkları mutluluğu dile getirerek, “Birçok arkadaşımızın işine haksız ve hukuksuz şekilde son verilmişti. 10 arkadaşımız davayı kazandı. 1 arkadaşımızın ise davası hala sürüyor ve Kasım ayında sonuçlanmasını bekliyoruz” diyerek yaşadıkları mutluluğu dile getirdi. Kaynak: Ercan BİTTİ 1226 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 102
Web Siteleri 156
Facebook 132
Twitter 11
Instagram 12
Youtube 14


Ankete 427 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.