Edirne 0°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İnce’nin adamları - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Yazarlar » Cüneyt Özdemir
Cüneyt Özdemir Cüneyt Özdemir
gundemgazetesi22@gmail.com
İnce’nin adamları 9.9.2020 - 11:32:20
Uzun süredir beklediğim hareket 4 Eylül günü sayın Muharrem İnce’nin Sivas’a ayak basması ile başladı. İki yıla yakın süredir söyleyip duruyorum, yeni bir parti ya da oluşum geliyor diye.Herkes sağ, merkez sağdan bekliyordu ve ben tam aksine soldan gelecek diyordum. İşte geldi ve çattı. Birçok kişi İnce’den böyle bir hareket beklemiyordu ama isminin silinmemesi için bunu yapması gerekiyordu. O birçok kişiden kastım da ağzı bir karış açık havaya bakan fakat siyaset profesörlüğü yapan bir kesimdi. Kahvede okey oynayıp kendisini ülkeyi kurtaracak olan solculardan zannedenlerde diyebiliriz aslında. Devrimcilikle özdeşleşen her şeye ütopya gözüyle bakan ama kendisi en ileri devrimci olanlardan bahsediyorum. Neyse onları kendi hallerine bırakalım. Gelelim İnce’nin yaptıklarına; Muharrem İnce 2018 yılında yapılan seçimlerde çok büyük bir oy oranı alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin son yıllarda ulaştığı en yüksek oy oranına ulaştı. Kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olmasına kim karar verdi, orasını ben çok iyi biliyorum. Sizler de tahmin edebilirsiniz. Son yıllarda Türkiye siyasetinde kim sivrildiyse onları törpüleyen ya da yeni bir parti kurdurmaya zorlayan sistem İnce’yi başkan adayı yaptı. Seçimleri kaybedecek ve daha sonra partiden silinip gidecekti. Seçimleri kaybetti fakat partiden silinip gitmesi o kadar kolay olmasa gerek. Çünkü İnce’nin arkasında sadece partililer değil partisinin dışında da güçler olduğu kesin. Edirne’de en az 20 güçlü ismin İnce’nin destekçisi olduğunu biliyorum. Bu isimler İnce bir parti kurar ise Edirne’deki dengeleri değiştirebilecek türden fakat İnce’nin birçok dezavantajı parti kurmaz ise beraberinde gelecek çünkü bu isimlerin çoğu makam, mevki elde etme peşinde de olacaklar. Mesela benim bildiğim en az beş isim İnce’den Edirne için bir koltuk alma peşindeler. Diyelim ki, Muharrem Bey parti kurmadı, ne diyecek bu isimlere? “Size bakanlık vereceğim” mi diyecek? Hadi başkan oldu, bakanlık verdi diyelim kaçına bakanlık verebilecek? Beşine ya da onuna. Sadece Edirne mi var peki? Tabi ki de hayır.

Demek istiyorum ki bu ‘Memleket Hareketi’ eğer partiye dönüşmez, parti kurulmaz ise ‘Çıkar Hareketi’ne dönüşür ve sonuç olarak Şener Şen’in filmindeki gibi ‘’Benim oy nereye gitti’’ hesabına döner. Buradan sayın İnce’ye naçizane bir tavsiyem var; ya parti kur ya da hiç uğraşma çünkü güvendiğin insanların hepsini bizler de tanıyoruz. Eğer bir koltuk vermez isen işiniz zor, benden söylemesi. Burası Türkiye, Fransa değil. Size hatırlatmak isterim. Nerede hareket orada bereket diyerek başarılar dilerim.

Gelin birazda soldan sağa geçelim ve Demokrat Parti hakkında konuşalım. Merkez ilçe başkanı sayın Hafize Belge benim çocukluk arkadaşım, adaşımın annesi. Bostanpazarı semtinde aynı avluda kirada beş aile yıllarca beraber oturduk. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Herkes çocuklara sahip çıkar, beş aile bir aile gibi yaşardık. Bahsettiğim yıllar 90’lı yılların Edirne’si ve aradan neredeyse 30 yıl geçmiş. Benimde milletvekili adayı olduğum 2018 seçimlerinde Necmi Belge (Hafize hanımın eşi) ağabeyimi Bostanpazarı’nda gördüğümde  kendi oğlu aday olmuş gibi sevindi, sağ olsun. Banu Özbozkurt hanımla iki yıla yakın bir süredir tanışıyoruz ve kendisi çok iyi bir anne. Tam bir Cumhuriyet kadını. Hafize Hanıma ve kendisine yeni görevinde başarılar dilerim. Fakat gençlik kolları meselesine gelirsek; orada söylemek istediğim birkaç sözüm var tabi ki. Basın toplantısını izledim ve detayları gazeteden okudum. Yahu İbrahim başkan koskoca il başkanının yasadan haberi olmaz mı? 18 yaşında milletvekili seçilme hakkı var tamam da 17 yaşında bakkala gitsen sigara bile alamazsın. Nasıl siyasi partiye üye olabilirsin ya da il gençlik kolları başkanı olabilirsin? 40 yıllık partide bunlara hiç dikkat edilmez mi? Bunlar size oy kaybettirir, benden söylemesi.Kaynak: Cüneyt Özdemir 1245 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu yazıya toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Yazara Ait Diğer Yazılar
Yürüyen Merdivenler 20.1.2021
Bu aşılar neden araştırılmaz? 13.1.2021
Sana ne çıktı? 6.1.2021
Mutlu yıllar Türkiye'm 30.12.2020
Vejetaryen bir dilenci 23.12.2020
Gidin başka yerde oynayın! 16.12.2020
Virüs vergisi gelir mi? 9.12.2020
Ben de Maradona’ya selam verdim 2.12.2020
Gidişat kötü 25.11.2020
Bir Baba Hindi ile Yılbaşısız Yılbaşı 18.11.2020
Karantinaya dönüş ve sokağa çıkma yasağı 11.11.2020
İzmir depremi 4.11.2020
Basın görmezden gelemez! 28.10.2020
Neden koşuyoruz? 21.10.2020
Algıyı yönetenler 14.10.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Şansını ıskalama
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Yürüyen Merdivenler
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Hazır mıyız?
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.