Edirne 26°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
15 Temmuz atışması - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
15 Temmuz atışması 15.7.2020 - 08:09:47
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi gecesi çekildiği iddia edilen video görüntüsü, Edirne’de yeniden tartışma yarattı. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve İl Başkanı Belgin İba’nın paylaşımları ve İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın cevaplarıyla başlayan tartışmaya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da dahil oldu.15 Temmuz atışması

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi gecesi çekildiği iddia edilen video görüntüsü gündem olmaya devam ediyor. 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi’nin yıldönümüne bir gün kala, Edirne’deki siyasiler video görüntü nedeniyle adeta birbirine girdi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, sosyal medya üzerinden paylaştığı görüntülerle Gürkan’a tepki gösterirken; İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da Aksal ve İba’ya sosyal medya üzerinden cevap verdiler. Tartışmanın ardından Gürkan da sosyal medya üzerinden konuyla ilgili paylaşım yaparak, tartışmaya dahil oldu.

“MİLLETİN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda, Gürkan’ın görüntülerinin yer aldığı haberleri hatırlatırken; “Darbe şerefine kadeh kaldırdığı görüntüler ortaya çıkan CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Fetöcülere karşı, devletimizin, ordumuzun içine kadar sızmış hainlere karşı; meydanlara koşan her vatan evladı; ölümü göze almış; demokrasimizi, birliğimizi ve bağımsızlığımızı bir kez daha ölümsüzleştirmişlerdir”  demiş. Milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Adama sormazlar mı siz neredeydiniz?” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZ, 15 TEMMUZ GECESİ KİMİN NE YAPTIĞINI ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR”

Aksal’ın paylaşımına bir destek de AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’dan geldi. İba, paylaşımında Gürkan’ın video görüntüsünden alınmış bir fotoğrafa yer verirken; “Zor günler samimiyetin test edildiği günlerdir. 15 Temmuz hain darbe girişimi millettin gözü önünde tezahür etmiştir. Bu hadiseler milletin vicdanında yerini bulacaktır. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi kimin ne yaptığını çok iyi bilmektedir” dedi.

“ALTYAPI AÇILIŞINDA METHİYELER YAĞDIRDINIZ”

Aksal ve İba’nın paylaşımlarına ilk cevap ise İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’den geldi. Demir, paylaşımında Aksal ve İba’nın, Gürkan’a altyapı çalışmalarının açılışında methiyeler yağdırdığını söylerken; “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Belediye Başkanlığı seçim arifesinde, ‘FETÖ şerefine kadeh kaldırdı’ demenize rağmen yaklaşık 16 aydır Belediye Başkanlığı yapan Millet İttifakı’mızın Edirne Belediye Başkanı’na hiçbir engel görülmeyecek, 15 Temmuz’a iki gün kala iktidar partisi İl Başkanı ve Milletvekili tarafından özel hazırlanmış görsellerle yeniden gündeme taşıyarak paylaşım yapacaksın. Adama sorarlar madem öyleydi özel iş yerinizin açılışında onur konuğu olarak neden çağırdınız? Alt yapı inşaatı açılışında neden onur konuğu olarak katılıp her türlü yardıma hazırım deyip methiyeler yağdırdınız! Ayıp ediyorsunuz ayıp! Sizler alıştınız dün ak dediğinize bugün kara demeye! Siyaset talimatlarla yürümez! Siyaset dik duruşlu insanların işidir” sözlerine yer verdi.

2013’TEKİ TÜRKÇE OLİMPİYATLARINI HATIRLATTI

Demir’in tepkisinin ardından sosyal medya üzerinden bir açıklama da CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptı. Pekcanlı, paylaşımında 2013 yılında Edirne’de düzenlenen Türkçe olimpiyatlarına dikkat çekerken; “Akp Edirne milletvekili Sayın Fatma Aksal, yaptığı bir sosyal paylaşımında aklınca Edirne belediye başkanımız Sayın Recep Gürkan’ın 15 Temmuz gecesi çekilen ve aslı astarı olmayan, havuz medyasınca kırpılarak geçtiğimiz yıl yerel seçimlere birkaç gün kala kullandığı görüntülere dayanarak ithamlarda bulunmaya çalışmış. Sayın Vekil, sizin bu saldırılarınız partiniz tarafından geçen yıl yapıldıktan sonra da Edirne halkı büyük bir teveccüh göstererek Recep Gürkan’ı tekrar belediye başkanı seçti. Siz ise tekrar bu ucuz siyaset üzerinden pirim yapmaya çalışarak kendinizi aklınızca gündemde tutmaya çalışıyorsunuz. Sizin bu yaptığınız Recep Gürkan'dan önce ona oylarıyla bir kez daha destek verip belediye başkanı seçen Edirne halkına hakarettir. Sizin partiniz altı tane büyükşehir belediye başkanını neden istifa ettirip tekrar görev vermediğinizi açıklayamadığı bir ortamda asılsız olan bu iddalara rağmen halkından tekrar yetki alan bir başkana saldırmanız mantık ötesi bir şeydir. Şunu hatırlatmak isterim ki 2013 yılında Edirne'de düzenlenen Türkçe olimpiyatlarına partinizin milletvekilleri ve yöneticileri organizasyonun başrollerindeyken, Edirne protokolünde o dönemde bu organizasyona katılmayan sadece o zamanki dönemin milletvekilleri CHP'li Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli’dir. Sizlerin geçmişiyle CHP seçilmişlerinin geçmişini irdelersek bunun altında ezilirsiniz. Unutmayın ki bizler havaalanı yolunda kot pantolon üzerine kefen giyenlerin değil, Çanakkale'de toprak altında kefensiz yatanların torunlarıyız. O yüzden şunu iyi bilin, yüce Atatürk'ün kurduğu ve ilk genel başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanına attığınız bu çamur bizlere bulaşmaz” dedi.

GÜRKAN DA DAHİL OLDU

Pekcanlı’nın ardından konuyla ilgili paylaşım yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da tartışmaya dâhil olurken; “Ben hep O’nun, fikirlerinin, devrimlerinin izinde, Cumhuriyeti ilelebet payidar kılma mücadelesindeydim. Tam bağımsız Türkiye mücadelesindeydim. Siz neredeydiniz?” ifadelerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Gürkan, 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi gecesi çekildiği iddia edilen videodaki konuşmasında; ‘Biz bu geceyi 36 yıl önce yaşamıştık. 36 yıl sonra aynı geceyi bir daha yaşıyoruz. Ama o zaman haberimiz yoktu, şimdi var. İçelim’ ifadeleriyle dikkat çekmişti. Gürkan, videonun Türkiye gündemine oturmasının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi sosyal medya hesabından attığı ‘tweet’lerin ortada olduğunu söylerken; “Merak edenler girip baksın. Benim diyeceğim başka bir şey yok. Ben diyeceğimi 15 Temmuz gecesi söyledim. ‘Tweet’lerim de var. Recep Gürkan'a birçok şey diyebilirsiniz. Diyemeyeceğiniz şeyler var. ‘Vatan haini’, ‘Bu vatanı sattı’ diyemezsiniz. O yüzden çok rahatız. O gece dediğimizde ortada. Hayatımda yaptığım her şeyin de sonuna kadar arkasında dururum. Benim o gece ne yaptığım, ‘tweet’lerim hepsi ortada. Rahat olun. Allah insanı yakışan iftiradan korusun. Yakışmayan iftiralarla bir şey olmaz alışığız” diye konuşmuştu. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1182 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 4 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması 4.8.2020
Huzurevinde darbukalı kutlama Huzurevinde darbukalı kutlama 4.8.2020
Erdoğan Edirne’ye geliyor Erdoğan Edirne’ye geliyor 4.8.2020
İnişli çıkışlı hayata veda İnişli çıkışlı hayata veda 4.8.2020
O Müdür, Bakanla görüşmesini GÜNDEM’e anlattı O Müdür, Bakanla görüşmesini GÜNDEM’e anlattı 4.8.2020
Koronada 10 AĞUSTOS uyarısı Koronada 10 AĞUSTOS uyarısı 4.8.2020
AK Parti’de tedbirli bayramlaşma AK Parti’de tedbirli bayramlaşma 2.8.2020
ABD Büyükelçisi Edirne’deydi ABD Büyükelçisi Edirne’deydi 2.8.2020
Saros Körfezi tıklım tıklım Saros Körfezi tıklım tıklım 2.8.2020
Trakya’da bayram coşkusu Trakya’da bayram coşkusu 31.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 109
Facebook 121
Twitter 7
Instagram 5
Youtube 13


Ankete 324 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Muharrem İnce buralarda ne yapar?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Kışa Hazırlık
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Özsaygı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.