Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Gaytancıoğlu’ndan şok iddia - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Gaytancıoğlu’ndan şok iddia 10.7.2020 - 17:44:21
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne’nin en başarılı okullarından olan Süleyman Demirel Fen Lisesindeki öğrencilerin baskıyla karşı karşıya olduğunu öne sürdü. Konuyu Meclis gündeme taşıyan Gaytancıoğlu, bunu yapanların derhal görevden alınması gerektiğini söyledi.Gaytancıoğlu’ndan şok iddia

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde öğrencilerin fiziki ve psikolojik baskıyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü. Gaytancıoğlu Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesinde yaşanan olayları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu. Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada “Edirne’nin en başarılı öğrencilerini gericiliğin karanlığıyla kontrol altına alacağını düşünen bir zihniyetin okulda öğrencilere baskı yapması kabul edilebilir bir durum değildir. Yapılan baskılar nedeniyle okuldan ayrılan öğrencilerimiz vardır. Veliler tedirgindir. Milli eğitimde her taşın altında yandaş bir sendika çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Yandaş sendikanın milli eğitimde paralel bir yapı kurduğuna, yapılan her atamanın bu sendikayla olan ilişkiye göre yapıldığını öne süren Gaytancıoğlu, Edirne’nin en başarılı okullarından olan Süleyman Demirel fen Lisesindeki öğrencilerin fiziki ve psikolojik baskıyla karşı karşıya bulunduğunu, bunu yapanların derhal görevden alınması gerektiğini belirti.

NAMUS MESAFESİNİ SORDU

Yaşananların halkın endişesine yol açtığını kaydeden Gaytancıoğlu “Cumhuriyet değerlerine bağlığı ve bu değerlere hassasiyeti yüksek olan seçim bölgem Edirne ilimizin en önemli öğretim kurumlarından olan Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesinde yaşananlara dair basına yansıyanlar halkımızda endişeye yol açmaktadır” diyerek Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk’a şu soruları yöneltti: Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesinde öğrencilere yapılan baskılarla ilgili basına yansıyan haberler Bakanlığınıza ulaşmış mıdır? Bu haberlerle ilgili bir soruşturma açtınız mı? Açmayı düşünüyor musunuz? Müdür olarak atadığınız kişinin Eğitim Bir-Sen’li olmaktan başka bir özelliği, daha önce görev yaptığı okullarda somut bir başarısı var mıdır? Bakanlığınızın belirlediği kız ve erkek öğrenciler arasında bir ‘namus mesafesi’ var mıdır? Kurucusu olduğunuz özel okulda da öğrenciler arasında böyle bir ‘namus mesafesi’ uygulaması var mıdır? Öğrencilerin zorla sohbetlere katılmaya zorlandığı doğru mudur?  Öğrencilere fiziksel şiddet uygulayan öğretmenler hakkında bir işlem yaptınız mı? Baskı yapılan, şiddet uygulanan öğrencilerden ve bunların ailelerinden özür dilemeyi düşünüyor musunuz? Yapılan gerici baskıların toplumda yaratabileceği tepkilerin sorumlusu kim olacaktır? Bakanlığınızda yönetici olmanın ön şartı yandaş sendikaya üye olmak mıdır? Edirne genelindeki okullarda müdür ve müdür yardımcılığı yapanların kaçı hangi sendikaya üyedir? Eğitim Bir-Sen denen sendika Bakanlığınız içinde bir paralel yapı mı kurmuştur? Bu paralel yapı ile ilgili bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Okullarımıza liyakatli yöneticileri atamak için bir çalışmanız var mıdır? Söz konusu haberlerde adı geçenleri görevden almayı düşünüyor musunuz? Laik eğitimin Bakanlığınızın anayasal görevi olduğunu unuttunuz mu? Benzer yöntemlerin FETÖ okullarında da uygulanmış olması tesadüf müdür? Bakanlığınız ‘fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür’ nesiller yetiştirmek için mi çalışmaktadır? Yoksa bir FETÖ projesi olarak aklını ve vicdanını birilerine kiralamış, dünyayı anlamaktan, ülkesine bağlılıktan uzak nesiller yetiştirmek için mi? Bakanlık olarak gençlerimize baskı yapan ve milli eğitimin temel amaçlarıyla çelişen uygulamalar yapan bu ‘yöneticileri’ ne zaman görevden alacaksınız? 

 

 Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 580 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması 4.8.2020
Huzurevinde darbukalı kutlama Huzurevinde darbukalı kutlama 4.8.2020
Erdoğan Edirne’ye geliyor Erdoğan Edirne’ye geliyor 4.8.2020
İnişli çıkışlı hayata veda İnişli çıkışlı hayata veda 4.8.2020
O Müdür, Bakanla görüşmesini GÜNDEM’e anlattı O Müdür, Bakanla görüşmesini GÜNDEM’e anlattı 4.8.2020
Koronada 10 AĞUSTOS uyarısı Koronada 10 AĞUSTOS uyarısı 4.8.2020
AK Parti’de tedbirli bayramlaşma AK Parti’de tedbirli bayramlaşma 2.8.2020
ABD Büyükelçisi Edirne’deydi ABD Büyükelçisi Edirne’deydi 2.8.2020
Saros Körfezi tıklım tıklım Saros Körfezi tıklım tıklım 2.8.2020
Trakya’da bayram coşkusu Trakya’da bayram coşkusu 31.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 109
Facebook 121
Twitter 7
Instagram 5
Youtube 13


Ankete 324 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Muharrem İnce buralarda ne yapar?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Kışa Hazırlık
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Özsaygı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.