Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kıbrıs Gazisine büyük ayıp - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kıbrıs Gazisine büyük ayıp 3.7.2020 - 18:14:41
Edirne’de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’ne, eşinin tedavi sürecinde istenilen 4 adet radyoloji filmi için başvuran Kıbrıs Gazisi Ahmet İsmailoğlu, aldığı yanıt karşısında şok yaşadı. İsmailoğlu, Gazi Tanıtım Kartı’nı vezne görevlisine ibraz etmesine rağmen, 4 adet film için 2021 yılı Şubat ayına randevu verileceği cevabıyla karşı karşıya kaldı. Gazilerin sağlık hizmetlerindeki önceliğini görevliye hatırlatmasına rağmen filmleri çektiremeden hastaneden ayrılmak zorunda kaldığını açıklayan İsmailoğlu; “Bu olay, Gazilere karşı çirkin bir olaydır” dedi.Kıbrıs Gazisine büyük ayıp

Edirne’de Kıbrıs Gazisi Ahmet İsmailoğlu, kronik böbrek, tansiyon ve diabet hastası olan eşi Sare İsmailoğlu’nun tedavi sürecinde istenilen 4 adet radyoloji filmi için başvurduğu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde şok yaşadı.

Kıbrıs Gazisi Ahmet İsmailoğlu, 1 Temmuz Çarşamba günü, eşin Sare İsmailoğlu’nun tedavi sürecinde istenilen 4 adet radyoloji filmi için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’ne başvurdu. Röntgen görevlisinin, 4 adet film için ödeme yapması amacıyla yönlendirdiği veznede Gazi Tanıtım Kartı’nı ibraz eden İsmailoğlu, aldığı yanıt karşısında şok yaşadı. Vezne görevlisinin, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde gazilere öncelik bulunmadığı cevabıyla karşı karşıya kalan İsmailoğlu, 4 adet filmin bedelini ödemesi halinde filmlerin çekileceği, bedelsiz işlem için de 2021 yılının Şubat ayına randevu verileceğini duyunca hastaneden ayrıldı.

DEVLET HASTANESİNE BAŞVURDU

İsmailoğlu, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde işlemlerinin gerçekleştirilmemesi üzerine Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne başvurduğunu açıklarken; Gazilerin 5595 sayılı yasada bulunan haklarının kabul edilmesini talep etti.

“BEDELİYLE HEMEN, ÜCRETSİZ 8 AY SONRA”

İsmailoğlu, doktorların eşi Sare İsmailoğlu’na kronik böbrek, tansiyon ve diyabet hastalıklarıyla ilgili tetkik koymasının ardından tahlillerin yapılarak film çekimine sevk ettiğini açıklarken; “Radyoloji Bölümü’ne gittiğimde röntgen görevlisi, vezneden kayıt istedi. Vezneye giderek evraklarla beraber Gazi kimliğimi verdim ve önceliğim olduğunu belirttim. Bedellerden de muaf olduğumu söyleyince görevli, ‘O tarafı bizi ilgilendirmez. Yetkililerin olduğu 3 nolu odaya git, onlar yazı versin. Biz de öyle film çekeriz. Bedelli istiyorsanız hemen film çekeriz, bedelsiz olursa 8 ay sonra Şubat ayına gün veririz’ dedi. Ben de üzülerek hastaneyi terk ettim ve filmler çekilmedi. 4 tane film çekilecekti ama çektiremedim” ifadelerini kullandı.

“OLAYIN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji Bölümünde karşı karşıya kaldığı olayın Gazilere karşı çirkin bir olay olduğunu belirten İsmailoğlu; “Bu olayların bir daha tekrar etmesini istemiyoruz. Bu olay, bizleri derinden üzmüştür. Yetkililerden ricamız; bu olayın bir an önce düzeltilmesini talep ediyoruz. Çünkü oraya her gittiğimiz zaman böyle tatsız hareketlerle karşılaşıyoruz. Bu durum, bizleri üzmektedir. Biz, bu vatana hizmet eden Gaziler olarak bedenimizi ortaya koyduk. Bizim devletten ya da insanlardan para talebimiz yok. Sadece bir tebessüm ve hakkımız olan hizmetin verilmesini istiyoruz. Bu da 5595 sayılı yasada mevcuttur. Biz de bu yasaya dayanarak bu durumun düzeltilmesini üniversite yönetiminden talep ediyoruz” dedi.

“DEVLET HASTANESİNDE SIKINTI YAŞAMADIK”

İsmailoğlu, film çekimi için daha sonra Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne başvurduğunu açıklarken; “Orada bizi çok güzel karşıladılar ve hemen gün verdiler. Bu ayın 9’unda filmler çekilecek. Orada herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadık. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 2113 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması 4.8.2020
Huzurevinde darbukalı kutlama Huzurevinde darbukalı kutlama 4.8.2020
Erdoğan Edirne’ye geliyor Erdoğan Edirne’ye geliyor 4.8.2020
İnişli çıkışlı hayata veda İnişli çıkışlı hayata veda 4.8.2020
O Müdür, Bakanla görüşmesini GÜNDEM’e anlattı O Müdür, Bakanla görüşmesini GÜNDEM’e anlattı 4.8.2020
Koronada 10 AĞUSTOS uyarısı Koronada 10 AĞUSTOS uyarısı 4.8.2020
AK Parti’de tedbirli bayramlaşma AK Parti’de tedbirli bayramlaşma 2.8.2020
ABD Büyükelçisi Edirne’deydi ABD Büyükelçisi Edirne’deydi 2.8.2020
Saros Körfezi tıklım tıklım Saros Körfezi tıklım tıklım 2.8.2020
Trakya’da bayram coşkusu Trakya’da bayram coşkusu 31.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 109
Facebook 121
Twitter 7
Instagram 5
Youtube 13


Ankete 324 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Muharrem İnce buralarda ne yapar?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Kışa Hazırlık
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Özsaygı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.