Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sağlıkçılar için evde kal - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sağlıkçılar için evde kal 21.3.2020 - 13:16:46
Edirne, önceki gün tüm Türkiye’de sağlık çalışanları için önceki akşam saat 21.00’de gerçekleştirilen alkışlı motivasyona evlerinin balkonlarına ve camlarına çıkarak destek verdi. Alkışların yükseldiği kentte korona virüsüyle mücadelede sağlık çalışanlarına moral verilirken; Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Memet Akbal, vatandaşların sağlık çalışanlarına desteğinin artması için yapılması gerekenlere dikkat çekti. Akbal, alkışlı motivasyon desteği için Edirnelilere teşekkür ederken, tüm vatandaşları zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaya davet etti.Sağlıkçılar için evde kal

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak vatandaşları sağlık çalışanlarına moral vermek amacıyla alkışlı desteğe davet etmesi sonrası önceki akşam saat 21.00’de Edirneliler de evlerinin balkonlarına çıkarak alkışlı desteğe katıldılar. Edirne Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memet Akbal, Çin’in Wuhan kentinde çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüyle mücadelede aralıksız çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanları için, vatandaşların önceki akşam saat 21.00’de balkon ve camlara çıkarak alkışlarla destek vermesine teşekkür etti.

Dr. Akbal, Edirnelilerin desteğine teşekkür ederken, vatandaşların sağlık çalışanlarına desteklerinin devam edebilmesi için yapılması gerekleri açıkladı. Akbal, açıklamalarında ayrıca sağlık çalışanlarının korona virüsüne karşı alması gereken önlemlere de dikkat çekti. Edirne’de vatandaşlar ve sağlık çalışanlarının sağlığı için genel koruyucu önlemlerin alındığını söyleyen Akbal, Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği’nin korona virüsüne karşı açıkladığı genel kurallara uyulmasının önemini vurguladı.

Sağlık çalışanlarına alkışlı motivasyon desteğine katılan Edirnelilere teşekkür eden Akbal; “Vatandaşlarımızın alkışlı desteği için sağlık çalışanları adına teşekkür ediyoruz. Halkımızın kendini koruyarak ve izolasyonunu sağlayarak sağlık çalışanlarına yardımcı olmasını istiyoruz. Sağlık çalışanlarının bu dönemde motivasyona ihtiyacı var. Sağlık çalışanlarına gerekli ekipmanlar da veriliyor. Şu anda Edirne’de bir sıkıntı yok. Ama hasta sayısı artar ya da yoğunlaşırsa duruma göre değerlendireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Halkın desteğiyle üstesinden geleceğiz”

Sağlık çalışanlarının da korona virüsüne karşı alması gereken önlemlere dikkat çeken Akbal; “Sağlık çalışanlarına, Sağlık Bakanlığı’nın ve Türk Tabipler Birliği’nin açıkladığı genel kurallara uymalarını öneriyoruz. Kendi sağlıklarını koruma kurallarına uymalarını istiyoruz. Hastalıkları ya da riskleri evlerine taşımamaları için alacakları önlemleri de açıkladık. Çalışma saatlerinin dışında mümkün olduğu kadar dinlenmelerini, motivasyonlarını yüksek tutmalarını önerdik. Sağlık çalışanlarının, halkın da desteğiyle bu hastalığın üstesinden geleceğine inanıyoruz” dedi.

“Alkış önemli ama evde kalın”

Akbal, vatandaşların alkışlı motivasyonun yanı sıra sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla yapması gerekleri de açıklarken; “Alkış desteğinin dışında halkın sosyal izolasyonu da önemli. Halkımız AVM’leri doldurmayı bırakırlarsa, zorunlu işleri dışında sokağa çıkmayıp evlerinde kalırlarsa, acil hastalıklar dışında hastanelere gitmezlerse, hastalığın yayılmasını önlerler. Sağlık çalışanları için en büyük destek aslında bu olur. Sağlık çalışanlarını motive eden bu tür alkışlar da bizi mutlu ediyor” sözlerine yer verdi. Sağlık çalışanlarına alkışlı motivasyon desteği, bu akşam da saat 21.00’de devam edecek. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 529 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Nikahları cezaevinde kıyıldı Nikahları cezaevinde kıyıldı 6.4.2020
Evde kumara 3'er bin lira ceza Evde kumara 3'er bin lira ceza 6.4.2020
Demirkıran’dan kandil mesajı Demirkıran’dan kandil mesajı 6.4.2020
AA 100 yaşında AA 100 yaşında 6.4.2020
Saros’ta kiralamaya tepki Saros’ta kiralamaya tepki 6.4.2020
Elimizde maske kalmadı Elimizde maske kalmadı 6.4.2020
İvaylovgrad Barajı taştı, taşacak İvaylovgrad Barajı taştı, taşacak 5.4.2020
Trakya neden yok? Trakya neden yok? 5.4.2020
Evde kal, kitap ayağına gelsin Evde kal, kitap ayağına gelsin 5.4.2020
Daha fazla geç kalmayalım Daha fazla geç kalmayalım 5.4.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 64
Web Siteleri 99
Facebook 114
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 9


Ankete 295 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Kötü örnek (!)
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Yolların ayrıldığı yer; KORONA
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.