Edirne 28°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Taciz davasına devam edildi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Taciz davasına devam edildi 14.3.2020 - 12:25:01
Edirne’de 2016 – 2017 yılları arasında kadın öğrencilerini sözle taciz ettiği ve sınıfta cinsel içerikli konuşmalar yaptığı gerekçesiyle hakkında “Cinsel taciz” ve “Görevi kötüye kullanma” suçlarından dava açılan Trakya Üniversitesi öğretim görevlisi O. D.’nin yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, O. D.’nin sınıfta kaydedilen ve başka bir dava dosyasında bulunan ses kayıtlarının yeniden istenmesine karar verdi.Taciz davasına devam edildi

Trakya Üniversitesi’ndeki bir meslek yüksek okulunda bir öğretim görevlisinin kadın öğrencilere sözlü olarak tacizde bulunduğu iddiasıyla Edirne 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya devam edildi. Dünkü duruşmaya sanık O. D. ve avukatı ile müştekiler T. G., G. Ö., H. K. ve avukat Tolga Cangüloğlu katıldı.

Ses kayıtları ulaşmadı

Duruşmada ilk olarak mahkemeye ulaşan yazı cevapları okundu. Mahkeme, geçtiğimiz celse Edirne 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde; müştekilerin, aldıkları ses kayıtları nedeniyle “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan yargılandıklarını ve beraat ettikleri dosyada bulunan ses kayıtlarının dava dosyasına celbini talep etmişti. Mahkemeye ulaşan yazıda dosyanın istinafa gönderilmiş olması nedeniyle ses kayıtlarının gönderilemediği bildirildi.
İddialarını sürdürdü

Okunan yazı cevaplarının ardından müşteki T. G. beyanda bulundu. T. G., sanık O. D.’nin “Zenci şeyine benziyor” dediğini ileri sürdüğü minyatür çiziminin kağıda aktarılmış şeklini mahkemeye sundu. G., ayrıca sanık O. D.’nin kendisini dersten geçirmediğini ileri sürerek, “Geçmem gereken dersten beni bırakıyordu. 3 -4  yıl geçemedim. ‘evleneceğim, bu mesleği yapmayacağım’ dememe rağmen ‘Ben emekli olana kadar buradasın, geçirmeyeceğim’ şeklinde söyledi. Markette yaşlı bir çiftin birbirlerinin cinsel organlarını nasıl tuttuklarını anlattı. Başka bir sınıfta yaptığı cinsel içerikli konuşmalar için ‘Ben bu şekilde konuşmuyorum. O. D. bu şekilde konuşmuyor diye gidin idareye dilekçe verin’ diye söyledi. Beni de kapıdan çevirdi. ‘T. sen de dilekçe ver’ dedi. Ben de o sınıfta olmadığımı söyledim. Dilekçe vermedim’ dedi.
Suçlamaları reddetti

Sanık O. D. ise müştekinin beyanlarını kabul etmediğini söyledi. D., “Ben öğrencilerimin ödevlerine ismimi yazarım, imzamı atarım. Mahkemeye sunulan çizim benim gördüğüm ödev değildir. İmzam yoktur” dedi.
Öğrenciler tanık olarak dinlendi

Duruşmada, sanık O. D.’den ders alan dört öğrenci tanık olarak dinlendi. Tanıklardan G. S., O. D.’nin dersine sadece bir kez girdiğini ve D.’ninn davranışları sebebiyle bir daha derse girmemeye karar verdiğini anlatarak, “Sanığın birkaç kadın öğrenciye özel ilgisi vardı. Birkaç öğrenciye ‘canım, cicim’ şeklinde konuşuyordu. Bunlar okulda olmaması gereken şeylerdi” dedi.
“Müşteki tehdit etti”

Tanıklardan S. A., sanık O. D.’nin kadınlara yönelik cinsel taciz içerikli sözler söylediğini duymadığını söyleyerek, müştekilerden N. Ç.’nin derslerden geçemediği için kendisine para karşılığı ödev yaptırdığını iddia etti. A., ayrıca N. Ç.’nin kendisini tehdit ederek, Ç. lehine beyanda bulunmasını istediğini ileri sürdü.
“Bize karşı seviyeliydi”

Tanık S. Z. de sanığın katılanlara karşı cinsel içerikli söz söylediğine şahit olmadığını belirterek, “Sanığın çirkin bir hareketini görmedim. Hocamıza karşı seviyeliydik o da bize karşı seviyeliydi” dedi.
Mağdur olduğu iddia edilen öğrenci de dinlendi

Müştekilerin beyanlarında sanık O. D.’nin sözlerinden mağdur olduğu iddia edilen S. S. de tanık olarak dinlendi. S., sanığın kadın öğrencilere yönelik cinsel taciz içeren sözlerine, imalarına, bakışlarına şahit olmadığını ve duymadığını söyledi.
Ses kayıtları bekleniyor

Mahkeme, istinafa gönderilen dava dosyasının dönüşünün beklenerek, dosyada bulunan ses kayıtlarının istenmesine karar vererek, yargılamayı ileri bir tarihe erteledi.Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 920 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 10 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kuraklık ve hastalık çiftçiyi vurdu Kuraklık ve hastalık çiftçiyi vurdu 3.7.2020
Polisten MASTİKA operasyonu Polisten MASTİKA operasyonu 3.7.2020
Avukatlar Saraçlar’da yürüyecek Avukatlar Saraçlar’da yürüyecek 3.7.2020
BES’ten revize talebi BES’ten revize talebi 3.7.2020
Belediyeden küpler çöktü açıklaması Belediyeden küpler çöktü açıklaması 3.7.2020
Su tüketimine dikkat edin Su tüketimine dikkat edin 3.7.2020
Balkan Medical Journal yayıncılıkta birinci Balkan Medical Journal yayıncılıkta birinci 3.7.2020
Kıbrıs Gazisine büyük ayıp Kıbrıs Gazisine büyük ayıp 3.7.2020
Çiftçiyi faize ezdirmeyin Çiftçiyi faize ezdirmeyin 3.7.2020
Mor yufkanın kilosu 15 TL Mor yufkanın kilosu 15 TL 3.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 12


Ankete 320 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Boynuz kulağı geçerse
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Plajdaki Düşman
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Huzur, uyum yeterince mutluluğun gizemi
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.