Edirne 7°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İlk kamyon yola çıktı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İlk kamyon yola çıktı 28.1.2020 - 10:28:35
Edirne Belediyesi’nin, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Malatya’yı da etkileyen 6.8 büyüklüğündeki depremde maddi ve manevi zarar gören depremzedeler için başlattığı kampanya kapsamında toplanan bir kamyon yardım yola çıktı. Elazığ’daki AFAD Organizasyon Komitesi’ne ulaştırılmak üzere yola çıkan ‘#EdirneYanınızda’ yazılı kamyonda kışlık giyeceklerden battaniyelere ve kuru gıdalara kadar yardım bulunuyor. Gürkan, ilk kamyonu Elazığ’a yolcu ederken; yardım kampanyasının Çarşamba gününe kadar devam edeceğini söyledi.İlk kamyon yola çıktı

Edirne Belediyesi’nin, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Malatya’yı da etkileyen 6.8 büyüklüğündeki depremde maddi ve manevi zarar gören depremzedeler için başlattığı kampanya kapsamında toplanan bir kamyon yardım yola çıktı. Kampanya kapsamında 65 çuval battaniye ve 330 büyük boy koli kışlık kıyafet kamyona yüklenirken; İstanbul’da yaşayan Edirneli bir vatandaş ise kampanyaya 400 çift kışlık ayakkabı ve bot bağışladı. Edirne Belediye binası önünde yardımların ‘#EdirneYanınızda’ yazılı kamyona yüklenmesinin ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gürkan, 24 Ocak Cuma günü Elazığ’ın Sivrice ilçesi ile Malatya’yı etkileyen 6.8 büyüklüğündeki depremde can kayıplarının, çok sayıda yaralının ve yıkılan evler evlerin olduğunu belirtirken; “Arama kurtarma ekipleri hâlâ faaliyetlerine devam ediyorlar. Öncelikle bu depremde hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarımızın ve milletimizin başı sağ olsun, milletimize sabırlar diliyorum. Depremin olduğu ilk andan itibaren devletimiz tüm kurumlarıyla, vatandaşlarımız tepeden tırnağa bütün Türkiye kurtarma çalışmalarında yer aldı. İlk günden bu yana Türkiye’nin kalbi Elazığ ve Malatya’da atarak bu faaliyetlerin içinde yer aldı. Bu tür zor günlerde Türk milletinin birbiriyle yardımlaşma ve dayanışmada ne kadar uç noktalara ulaştığına da hepimiz şahit oluyoruz. Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine bütün vatandaşlarımız Elazığ ve Malatya’nın yanında olduklarını somut olarak gösteriyorlar” ifadelerine yer verdi.

Gürkan, Edirne Belediyesi’nin, Edirne AFAD İl Müdürlüğü ve Edirne Valiliği’nin organizasyonunda, sivil toplum örgütleriyle dayanışma içerisinde yardım kampanyası başlattığını söylerken; “Çünkü mevsim kış, havalar çok soğuk, oradaki vatandaşlarımızın kimilerinin evleri yıkıldı, kimilerinin de yıkılma tehlikesi nedeniyle içine girilmiyor. O yüzden vatandaşlarımıza özellikle kışlık giyecek ve kuru gıda yardımları talep ettik. Edirneli hemşerilerimiz de çok büyük bir duyarlılıkla Cuma akşamından bu yana gerek belediyelerimize, gerekse Valiliğin kurmuş olduğu organizasyona çok ciddi bir destek oldular. Şu anda ilk kamyonumuz yola çıkıyor” dedi.

Hayırsever Edirneliden 400 çift bot

Edirne’den Elazığ’a yola çıkan kamyonun içerisindeki yardım malzemelerinin içeriğini açıklayan Gürkan; “Bu kamyonda yaklaşık 65 çuval battaniye türü malzeme var. 330 tane büyük boy koli yaptık. Her kolimizin üzerinde içerisinde ne olduğu yazıyor. İstanbul’da yaşayan bir hemşerimiz 400 çift kışlık ayakkabı ve bot temin etti. Onlar da İstanbul'dan kamyona yüklenecek. Edirneli hemşerilerimizin duyarlı yardımlarını,  Edirne AFAD İl Müdürlüğü organizasyonuyla Elazığ’daki AFAD Organizasyon Komitesi’ne gönderiyoruz. Gerekli irtibatlar sağlandı” sözlerine yer verdi.

Kampanya devam ediyor

Gürkan, Edirne’de yardım kampanyasının devam ettiğine de dikkat çekerken; “Edirne’de bu yardımlaşma Edirne Valiliği’nin organizasyonu ile devam ediyor. Çarşamba Günü’ne kadar gerek bize gelen, gerek oraya gelen bütün yardımları orada birleştirerek, tekrar Sayın Valimizin başkanlığında o yardımları da Elazığ’a ulaştıracağız. ‘Deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür’ diyoruz. Bu gerçek bir kez daha ortaya çıktı. Edirne deprem bölgesinde değil ama biz de belediye olarak kentteki diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte deprem planlarımızı toplanma alanlarımızı bir kez daha gözden geçireceğiz. Kentin büyüyen gelişen durumuna göre bunları yeniden yapılandıracağız. Bu çalışmayı da bugün itibariyle başlatıyoruz” dedi. Gürkan’ın açıklamalarının ardından Edirne Belediyesi’nin yardım kamyonu, toplanan yardımları Elazığ’a ulaştırmak amacıyla yola çıktı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 197 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı 4.4.2020
Saraçlar’a kademeli kapatma Saraçlar’a kademeli kapatma 4.4.2020
Ateşini ölçtüren Saraçlar’a girecek Ateşini ölçtüren Saraçlar’a girecek 3.4.2020
Bulgaristan’da zincirleme TIR kazası: 2 ölü Bulgaristan’da zincirleme TIR kazası: 2 ölü 3.4.2020
Tܒde dezenfektan seferberliği Tܒde dezenfektan seferberliği 3.4.2020
Evi arkadaşlarının yaktığını iddia etti Evi arkadaşlarının yaktığını iddia etti 3.4.2020
Solunum yoğun bakım ünitesi hizmette Solunum yoğun bakım ünitesi hizmette 2.4.2020
Acil işler dışında adliyeye gelmeyin Acil işler dışında adliyeye gelmeyin 2.4.2020
Vakıf kiracılarına müjde Vakıf kiracılarına müjde 2.4.2020
Temizlik ürünleri ayağınıza geliyor Temizlik ürünleri ayağınıza geliyor 2.4.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 64
Web Siteleri 99
Facebook 114
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 9


Ankete 295 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Kötü örnek (!)
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Yolların ayrıldığı yer; KORONA
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Saraçlar’a kademeli kapatma
Saraçlar’a kademeli kapatma
Edirne’de korona virüsü salgınına rağmen vatandaşların ..
Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.