Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
ADD’de 2 liste yarıştı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
ADD’de 2 liste yarıştı 20.1.2020 - 10:35:33
Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi, Pazar günü yapılan 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Celil Özcan ve Şemsettin Elbüken’in listeleri yarıştı. Genel kurulda, tüzükte bazı değişikler yapıldığı belirtilerek, seçimlerin 3 yılda bir yapılacağı açıklandı.ADD’de 2 liste yarıştı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu, dernek binasında yapıldı. 300’ün üzerinde üyesi bulunan derneğin genel kurulunda Celil Özcan ve Şemsettin Elbüken’in listeleri yarıştı. Çarşaf listelerle gidilen genel kuruldan önce konuşan mevcut başkan Celil Özcan, dernek tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Özcan, “Atatürkçü Düşünce Derneği 19 Mayıs 1989’da Muammer Aksoy ve Hıfzı Veldet Velidedeoğlu tarafından kuruldu. Bizim adımızın da kuruluş tarihinin de bir anlamı önemi var. Atatürkçü Düşünce Derneği demek rol modelimiz Atatürk’tür demektir. Biz Atatürk gibi düşünür, onun istediği davranışları gösteririz. Açtığı yolda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürürüz. Atatürk ilk 19 Mayıs 1919’da kuruluş ve kurtuluş mücadelesine başladığında ilk oluşturduğu Kuvayı Milliye ruhudur. Biz de ADD olarak rol modelimiz Atatürk’e göre ilk 19 Mayıs’ta başladık. Atatürk ilk birlik beraberliği sağladığı için Kuvayı Milliye ruhunu oluşturduğu için biz de ilk amaç olarak birlik beraberlik dayanışma ruhunu oluşturarak Atatürkçü düşünceyi yaşama ve yaşatma ilk amacımız oldu. Atatürk, birlik beraberliği, dayanışma ruhunu, Kuvayı Milliye ruhunu oluşturarak ulusal egemenliğin, tam bağımsızlığın Türkiye Cumhuriyetinin ve aydınlanma devriminin temellerini attı ve hayata geçirdi. Kuvayı Milliye ruhunu oluşturarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı. Yetkiyi egemenliği saraydan alarak millete ulusa verdi. Bu yıl da 2020 yılı Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Ulusal Egemenliğin 100. Yılı sebebiyle Ulusal Egemenlik Yılı ilan ettik” dedi.

Genel kurulda daha sonra divan heyeti seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, raporlar okunarak oylamaya sunuldu. Daha sonra sandığa giden üyeler, iki liste arasında tercih yaptı. Genel kurula CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şube Başkanı Mine Hepgüllü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Hasan Tahsin Yılmaz ile denek üyeleri katıldı.

Yarışan listeler

Özcan’ın yönetim kurulu listesi: Celil Özcan, Kahmuran Aladağ, Ertan Çekiç, Gökay Bilgin, Adem Saldıran, Seyhan Güzel, Ergin Bayır. Denetim Kurulu: Hasan Tahsin Yılmaz, İsmail Deniz, Mehmet Aycan. Disiplin Kurulu:  Tural Üke, Recebiye Atik, Kamil Yıldırım. Genel Merkez Delege: İsmail Bilgi, Kahmuran Aladağ,  Yaşar Varel, Seyhan Güzel. Elbüken’in yönetim kulusu listesi: Şemsettin Elbüken, Ali Sözal, Mustafa Babacık,  Mustafa Ubay, Yaşar Varel, Ercan Çömlekçiler, Ahmet Kasap. Denetim Kurulu: Sena Nur Kozdibi, Mertcan Okul, Yılmaz Erginler. Disiplin Kurulu:  Ethem Deniz, Zuhal Yurtsever, Hasan Can. Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde oy sayım işlemleri devam ediyordu. Kaynak: Ercan BİTTİ 377 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 1 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Akşener bu açıklamaya ne diyecek? Akşener bu açıklamaya ne diyecek? 24.2.2020
4’üncü kez Suiçmez 4’üncü kez Suiçmez 24.2.2020
Şehitleri buluşturan proje Şehitleri buluşturan proje 24.2.2020
Kışlıklar elde kaldı Kışlıklar elde kaldı 24.2.2020
Temiz galibiyet Temiz galibiyet 24.2.2020
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.