Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bravo hayvan dostlarına - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bravo hayvan dostlarına 9.12.2019 - 09:29:07
TÜHAD, 2017 yılından bu yana Edirne Belediyesi eski çöplüğünde düzenlediği ‘Büyük Çöplük Beslemesi’ etkinliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi. Bölgede bulunan hayvanların beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte 500 kilogram tavuk kemiği ve 100 kilogram kuru mama dağıtımı gerçekleştirilirken; hayvanların özellikle sağlık durumlarındaki kötü gidişat dikkat çekti.Bravo hayvan dostlarına

Trakya Üniversitesi Hayvan Dostları Topluluğu (TÜHAD), 2017 yılında birincisini gerçekleştirdiği ‘Büyük Çöplük Beslemesi’ etkinliğini 2019 yılında da devam ettirdi. Edirne Belediyesi’nin eski çöplük alanındaki hayvanları yemek, barınma ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üçüncü kez gerçekleştirilen etkinliğe TÜHAD Başkanı Hazal Erkurt ve yönetimi, Edirne Liseler Arası Hayvan Dostları Topluluğu (ELHAYDO), Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu ile hayvanseverler destek verdi.

Katılımcılar, eski çöplük bölgesindeki hayvanlar için 500 kilogram tavuk kemiği ve 100 kilogram kuru mama dağıtımı gerçekleştirirken; sağlık durumu kötü olan hayvanlar ise tedavi amacıyla toplandı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan TÜHAD Başkanı Hazal Erkurt, gelenekselleşen ‘Büyük Çöplük Beslemesi’nin üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirtirken; “2017 yılında eski çöplük alanı kapatıldı ve buradaki canlarımız başta Edirne Belediyesi olmak üzere dernek, topluluk ve gönüllüler tarafından beslenmeye başlandı. Fakat burada yaşayan patili dostlarımızın sayısı arttı ve bunun üzerine ihtiyaçları karşılanamamaya başlandı” ifadelerine yer verdi.

Erkurt, bölgede çok sayıda aç ve yaralı hayvan bulunduğunu söylerken; “Bizim burada olma amacımız; burada yaşayan dostlarımızın beslenme, barınma ve en önemlisi sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına dikkat çekmektir. Trakya Üniversitesi Hayvan Dostları Topluluğu olarak burada yaşayan patili dostlarımızın ihtiyaçları kesin çözüme ulaşmadığı sürece burada, bu tarihte bulanacağız. Öncelikle bu konuda desteğini arkamızdan esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, topluluğumuz danışmanı Öğretim Görevlisi Hasan Islattı’ya, burada bulunan dernek, topluluk ve gönüllü arkadaşlarımıza, yeni kurulmuş olan ve burada beslenmeleri elinden geldiğince yapan dostlarımız Edirne Liseler Arası Hayvan Dostları Topluluğu’na, Edirne Barınağı veteriner hekimleri ve tüm çalışanlarına ve Edirne Belediyesi’ne bu konuda çok teşekkür ederiz” dedi.

600 kilo mama dağıtıldı

Etkinlikte toplam 600 kilogram mama dağıtımının gerçekleştirildiğini açıklayan Erkurt; “500 kilogram tavuk kemiği dağıtımı oldu. Ayrıca yaklaşık 100 kilogram da kuru mama dağıtımı oldu. Çok sayıda hayvanımız var burada ve çoğu çok kötü halde. Bu konuda bir şeyler yapılmasını istiyoruz. Öncelikle belediyeden biraz daha çalışmalarını arttırmasını istiyoruz.  Biz de öğrenci olarak elimizden geldiği kadar buradaki hayvanlarımızın arkasındayız. Her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Tabii ki öğrenci olarak bu konuda çok büyük bir gelişme yapamıyoruz” sözlerine yer verdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 702 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Amatör spora mali destek Amatör spora mali destek 21.2.2020
Akşener’e Edirne Kırmızısı şal Akşener’e Edirne Kırmızısı şal 21.2.2020
Ergene’de yüzsünler Ergene’de yüzsünler 21.2.2020
Giyik: İddialar asılsız Giyik: İddialar asılsız 21.2.2020
İşte o rapor! İşte o rapor! 21.2.2020
Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu 20.2.2020
Edirne’ye Anne Dostu Hastane Edirne’ye Anne Dostu Hastane 20.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.