Edirne 26°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
8 mahallede 163 delege - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
8 mahallede 163 delege 18.11.2019 - 09:56:27
CHP, Edirne merkeze bağlı 24 mahallede delege seçimlerini başlattı. Şükrüpaşa’da 78, Yıldırım Beyazıd’te 5, Yıldırım Hacı Sarraf’ta 4, Sabuni’de 4, Fatih’te 49, Yancıkçı Şahin’de 11, Yeni İmaret’te 6 ve İstasyon’da 6 mahalle delegesi olmak üzere toplam 163 delegenin belli olduğu seçimler, bugün Abdurrahman, I. Murat, Sarıcapaşa ve Umurbey mahalleleri ile devam edecek. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, seçimlere katılımın yoğun olduğunu söylerken; boykot çağrısı yapan Edirne CHP Taban Hareketi’ne ise parti tüzüğünü hatırlattı.8 mahallede 163 delege

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Edirne’nin 24 mahallesindeki delege seçimlerini 16 Kasım Cumartesi günü başlattı. CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nda başlayan seçimlerin ilk Şükrüpaşa, Yıldırım Beyazıd, Yıldırım Hacı Sarraf ve Sabuni Mahallelerinin delege seçimleri gerçekleştirilirken; ikinci gününde ise seçimler Fatih, Yancıkçı Şahin, Yeni İmaret ve İstasyon Mahalleleri ile devam etti.

Şükrüpaşa Mahallesi delege seçimlerine 351 üye katılırken; 344 oy geçerli, 2 oy geçersiz ve 5 oyun boş olduğu açıklandı. Sabuni Mahallesi delege seçimlerine katılan 20 üyenin oylarının tamamının geçerli olduğu açıklandı. Yıldırım Beyazıd Mahallesi delege seçimlerine 51 üye katılırken; oyların tamamının geçerli olduğu ifade edildi. Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi delege seçimlerine ise 41 üye katılırken; oyların tamamı geçerli sayıldı.

Seçimlerin sonucunda Sabuni Mahallesi delegeliğine Lütfi Özköse, Aykut Yaman, Ayşe Harmanköy ve Ulviye Koşan seçildiler. Yıldırım Beyazıd Mahallesi delegeliğine de Erkan Şahin, İsmail Kileci, Kenan Yıldız, Recep Patlıcan ve Rüstem Toprak seçildiler. Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi’nde ise Ersoy Özdemir, Hamdi Sipsi, İbrahim Lisan ve Özkan Sazdır delegeliğe seçildi.

Şükrüpaşa’nın delegeleri

Şükrüpaşa Mahallesi CHP delegeleri ise şu isimlerden oluştu; Adem Akbakır, Ali Tütüncü, Aslıhan Yavuz, Ayfer Deviren, Aynur Omurtay, Ayşen Tamergil, Birol Karagöz, Burak Güngörmedi, Burhan Kurt, Bülent Adriyatik, Cenk Benakman, Cenk Ergüden, Cenk Kürleyen, Cesur Pakarda, Çiğdem Gegeoğlu, Dilek Bayır, Ekrem Kontur, Emel Geçkinci Kara, Fevziye Kirezci, Fehim Tepe, Filiz Gencan Akın, Gamze Özkan, Gizem Arı, Göksel Akbaşak, Gülay Ayaz, Gülay Kirezci, Gürkan Arı, Gürsel Bozkurt, Hafize Başkurt, Hakan Güven, Halil Akdağ, Harun Reşit Pekgeçgil, Hasan Oğuz Saç, Hasan Yürek, İlhan Oyan, İlker Testi, İsmail Sevim, Kübra Dinç, Mehmet Geçmiş, Mehmet Şakrucu, Meral Kayan, Murat Aran, Murat Milon, Mustafa Boztepe, Mustafa Kavdır, Mustafa Sarıcan, Mümin Aktop, Necla Çöke, Nuran Dilgöz, Nuray Yılmaz Geldi, Nuriddin Akgün, Refik Şahin, Rıfat Çanakçı, Saadettin Sönmez, Saadettin Yaşa, Sami Taşçı, Sait Dayıoğlu, Sebatiye Saraylı, Selim Güzelli, Selma Oluçay, Sevim Pekcanlı, Sergen Kuru, Seyhan Gonca, Suat Uysal, Tural Üke, Ufuk Doğan, Vedat Göl, Yağmur Ayten Kara, Yalçın Çakal, Yasemin Şule Çetin, Yaver Tetik, Yüksel Aksoy, Yusuf Atik, Zeynep Yokuş ve Mehmet Taş seçildiler.

“11 bin üye sandığa gidecek”

21 Kasım Perşembe günü Medrese Ali Bey Mahallesi ile sona erecek mahalle delege seçimleri ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, seçimlerde 11 bin üyenin sandığa gideceğini söyledi. Edirne CHP Taban Hareketi’nin boykot çağrısına rağmen seçimlere katılım oranının yüksek olduğunu belirten Pekcanlı, boykot çağrısına karşı tüzüğün gerektirdiği işleme dikkat çekti. Pekcanlı, İl Kongresinin ise Şubat ayında yapılmasının planlandığını söyledi.

“344 delege seçilecek”

Merkez ilçede 344 delegenin seçileceği takvim için konuşan Pekcanlı; “Merkez ilçedeki köylerimizin tamamını bitirdik. Birçok ilçemizde bugün köyler, mahalleler bize verdikleri programa göre delege seçimleri yapılıyor. Edirne merkezde bulunan 24 mahallenin en büyüğü Şükrüpaşa Mahallesiydi. İl bazında toplam 11 bin üyemiz bu süreçte sandığa gidecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl başkanlığı olarak ilçe başkanlarımızla beraber bu süreci en şaibesiz şekilde yapacağız. Çünkü delege seçimleri hâkim nezdinde olmuyor, partinin yöneticileri nezdinde oluyor. İlde en yetkili organ il yönetimi, il başkanıdır ve ilçe başkanlarımızla beraber hiçbir üyemizin hakkında tek bir şaibe olmadan bu seçimleri tamamlamak amacındayız. Hiçbir ilçemizden sıkıntılı haber gelmedi. Bu da Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasiye ne kadar önem verdiğini gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

Pekcanlı’dan boykot tepkisi

Pekcanlı, mahalle delege seçimlerine katılımın yüksek olduğunu belirtirken; “Katılım çok güzel. Katılmamayla alakalı açıklama yapanlar oldu ama gönül rahatlığıyla söyleyeyim Cumhuriyet Halk Partisi’nin iki senede bir yapılan delege seçimlerinden başka hiçbir etkinliğinde görmediğimiz insanlar, kalkıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesine seçimleri boykot etmeyle ilgili akıl vermeye kalkmasınlar. Zaten tüzükte de böyle bir çalışma içinde olmanın karşılığı ne olacağı yazıyor. Katılım bu açıklamalara rağmen gayet güzel. Biz, bu sabah başlangıç itibariyle çok keyif aldık. Yerel seçimde partisine oy vermemiş insanların üyeye boykot çağrısında bulunması veya yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayının yanında bir dakika bile var olup çalışmalara katılmaması, partinin aleyhine propaganda yapması… Bundan sonra herkes partisiyle alakalı bir açıklama yaparken biraz daha dikkat edecek. Seçimlere katılan bütün üyelerimize teşekkür ediyorum. Sandıktan daha sonra ne çıkar bilmiyorum ama birçok mahallemizde tek listeydi. Bu da parti içinde birlik bütünlüğün sağlandığını gösteriyor. Herkes istediğini söyleyebilir, üye burada oyunu kullanıyor. Çıkacak olan neticeye de herkes saygı göstermeli” dedi.

488 delege seçilecek

Pekcanlı, il kongresinin Şubat ayı başında yapılacağını açıklarken; “Seçilecek delegeler bu işin başlangıcıdır. İlçe kongresinde ilçe başkanı, ilçe yönetimi, il delegeleri daha sonraki süreçte ilçe başkanlığı seçimi tamamlandıktan sonra o seçilen il delegeleri de il başkanını, il yönetimini ve kurultay delegelerini seçiyor. Ayrıca disiplin kurulunu seçiyor. Daha sonra o kurultay delegeleri de Ankara’da genel başkanı ve yönetimini seçiyor. Süreç bu şekilde tamamlamıyor. Muhtemelen Aralık ayına kadar delege seçimi ilimizin genelinde biter. Daha sonra da ilçe yönetimlerimizin alacağı takvime göre kongre sürecimiz başlayacak. İl kongresi için 27 Ocak’ta süreç başlıyor ve bir hafta sonra yapmak istiyoruz ama ilçe kongrelerimizin takvimine ve itiraz sürelerine bağlı. Ben ve yönetimimin bir tarih alacağız ama kongreler zamanında ve askı süreleri uygun olduğu zamanlar çıkarsa, önümüze itiraz durumları gerektiği zamanlarda yapılırsa Şubat ayının ilk haftası Edirne ayağının bitmesini istiyorum. İl delege sayımız toplamda 520 civarıdır. 488 tane seçilecek olan il delegesi var. 488 delegenin üzerine 32 tane de doğal delege var” sözlerine yer verdi.

Mahalle delege seçimleri bugün 11.00-13.00 saatleri arasında Abdurrahman, 13.30-15.00 saatleri arasında I. Murat, 15.30-16.30 saatleri arasında Sarıcapaşa ve 17.00-18.00 saatleri arasında Umurbey mahalleleri ile devam edecek. 

 

 Kaynak: Ercan BİTTİ – Uğur AKAGÜNDÜZ 622 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kuraklık ve hastalık çiftçiyi vurdu Kuraklık ve hastalık çiftçiyi vurdu 3.7.2020
Polisten MASTİKA operasyonu Polisten MASTİKA operasyonu 3.7.2020
Avukatlar Saraçlar’da yürüyecek Avukatlar Saraçlar’da yürüyecek 3.7.2020
BES’ten revize talebi BES’ten revize talebi 3.7.2020
Belediyeden küpler çöktü açıklaması Belediyeden küpler çöktü açıklaması 3.7.2020
Su tüketimine dikkat edin Su tüketimine dikkat edin 3.7.2020
Balkan Medical Journal yayıncılıkta birinci Balkan Medical Journal yayıncılıkta birinci 3.7.2020
Kıbrıs Gazisine büyük ayıp Kıbrıs Gazisine büyük ayıp 3.7.2020
Çiftçiyi faize ezdirmeyin Çiftçiyi faize ezdirmeyin 3.7.2020
Mor yufkanın kilosu 15 TL Mor yufkanın kilosu 15 TL 3.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 12


Ankete 320 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Boynuz kulağı geçerse
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Plajdaki Düşman
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Huzur, uyum yeterince mutluluğun gizemi
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.