Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Recep Gürkan neredesin? - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Recep Gürkan neredesin? 28.10.2019 - 10:09:02
EDSYB üyesi veteriner hekim Olcay Karaman, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 4 Temmuz 2019 tarihinde kayyum olarak atanan yönetim kurulu üyelerinin görevini tamamlamasının ardından gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a tepki gösterdi. Karaman, Gürkan’a seslenirken; “2 dönem önce de aday oldum. O günlerde çıkıp, ‘Birlik batacak, yönetme şansları yok’ dedim. Buradan Recep Gürkan’a seslenmek istiyorum; o gün kasada 2 trilyon para vardı, bu kürsüye çıkıp ahkâm kestiniz. Bugün, bu birlik olağanüstü genel kurula kayyumla gidiyor. Sayın Recep Gürkan neredesin?” dedi.Recep Gürkan neredesin?

Edirne ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (EDSYB) dün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda, birlik üyesi Veteriner Hekim Olcay Karaman’ın konuşması dikkat çekti. Karaman, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 4 Temmuz 2019 tarihinde kayyum olarak atanan yönetim kurulu üyelerinin görevini tamamlamasının ardından gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a tepki gösterdi. Karaman, EDSYB’nin yaklaşık 12 yıldır üyesi olduğunu söylerken; “2 dönem önce de aday oldum. O günlerde çıkıp bu günleri görmüş gibi herkese anlattım, ‘Birlik batacak, yönetme şansları yok’ dedim. Ama o gün siyasileri geldi, üreticileri gelmedi. Buradan Recep Gürkan’a seslenmek istiyorum; o gün kasada 2 trilyon para vardı, bu kürsüye çıkıp ahkâm kestiniz. Bugün, bu birlik olağanüstü genel kurula kayyumla gidiyor. Sayın Recep Gürkan neredesin? Ortaya çıkıp; ‘Ben şu adayı destekliyorum’ diyen kişi, Recep Gürkan’a soruyorum, ithamda da bulunuyorum. Siyasiler; sizler işinize bakın” ifadelerine yer verdi.

                Sivil toplum örgütlerinin 2 amacı olduğunu belirten Karaman; “Birincisi; sosyolojik bir hedefe ulaşmaktır. İkincisi; ekonomik bir hedefe ulaşmaktadır. Bu amaç ile kurulurlar. Ancak dışarıdan gelen siyasiler, bunlara müdahale ederlerse ne sosyolojik, ne ekonomik amaçlarına ulaşamazlar, birilerinin maşası olurlar. Lütfen arkadaşlar; bu birliklere sahip çıkın. Fikirlerinizi yanlış da olsa beyan edin. 10 tane yanlıştan bir tane doğru çıkar. Fikirler tartışılarak bir araya gelinir. Şeffaf ve dürüst olunduğunda her türlü zorluk aşılır. Ben şuna inanıyorum; bu seçimde gerçekten hak eden bir liste kazandığında, bu kurumu 3 yıl arka arkaya düzenli bir bütçe ile yönetsin; 4 yıl sonra biz, bu kurumu sıfır borçlu hale getirir, bir sonraki dönemde hepimize çok daha fazla hizmet eder hale getiririz. Bunu 10 yıldır savunuyorum, hâlâ da savunuyorum. Bana karşı çıkıyorlar” dedi.

“Mücadelemize devam ediyoruz”

                Karaman, insanların da, birliklerin de iflas edebileceğini söylerken; “Ama yarın kalkar, dik durur, çalışır; alının teriyle, bilimsel metotlarla öbür gün battığı yerden daha yüksek seviyeye gelmiştir. O yüzden sakın ümidinizi kaybetmeyin. Hayat devam ettiği, sağlığımız yerinde olduğu sürece biz, burada 100 kişi de olsak dik duruyoruz. Belki kimsenin umurunda değil. 650 kişiden 100 kişi var. 450 kişi, işi olmasa da kahvede duruyor. Ama biz 150 kişi yine mücadelemize devam ediyoruz. İşte bu mücadeleci insanlarla 5 yıl sonra bu tür kurumlar, hayvancılığın nereye gittiğini görürüz. Yeter ki mücadele edelim” sözlerine yer verdi. Karaman’ın konuşmasının ardından genel kurula hiçbir kamu kurum ve kuruluşu ile siyasi parti temsilcilerinin davet edilmediği açıklandı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1147 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Edirneli Mehmet’in okulu müze olacak Edirneli Mehmet’in okulu müze olacak 15.7.2020
Törende ‘FET֒cü değilim’ vurgusu Törende ‘FET֒cü değilim’ vurgusu 15.7.2020
15 Temmuz Ormanı’na bakım 15 Temmuz Ormanı’na bakım 15.7.2020
AK Parti’den 15 Temmuz lokması AK Parti’den 15 Temmuz lokması 15.7.2020
Dr. Şimşek kalbine yenik düştü Dr. Şimşek kalbine yenik düştü 15.7.2020
Tercan: Darbeyi ülkücüler önledi Tercan: Darbeyi ülkücüler önledi 15.7.2020
Tܒye Balkan Kitaplığı Tܒye Balkan Kitaplığı 15.7.2020
Gürkan, Belediyeler Birliği encümeninde Gürkan, Belediyeler Birliği encümeninde 15.7.2020
Verimde düşüklük mağdur ediyor Verimde düşüklük mağdur ediyor 15.7.2020
Tecrübeli öğretmenler Meriç Koleji’nde Tecrübeli öğretmenler Meriç Koleji’nde 15.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 322 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
“O sene” hiç gelmedi
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İtalya’da Aya Sofya Yansımaları
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Odaklanma, odaklanamama arası ince çizgi
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.