Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
DP’de isyan bayrağı açıldı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
DP’de isyan bayrağı açıldı 21.10.2019 - 11:29:07
Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Ayten Ercan’ın basın toplantısında, halen İl Başkan Yardımcısı olan Şezayi Nüfer’in açıklamaları damga vurdu. Nüfer, “Partide tek adam yönetimi anlayışı hakim. Hamdi Sedefçi’nin belediye başkanlığı adaylığı için yönetime hiç sorulmadı. Rakip bir parti olan CHP’nin Edirne Belediye Başkanı parti binamızı açması akıllarımızda soru işareti bıraktı. İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın oğlu ve gelini belediyede işe alındı. Kullanıldık. Tek amacım Demokrat Parti’yi İbrahim Özyılmaz’dan kurtarmak” dedi.DP’de isyan bayrağı açıldı

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkanlığı’nın kongresi 3 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. Kongre öncesi İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim, uzun yıllar Doğru Yol Partisi’nde de görev alan Ayten Ercan oldu.  Cumartesi günü yönetim kurulu aday listesiyle bir basın toplantısı düzenleyen ve DP’den 27. dönem milletvekili aday adayı olan Ercan, “Dava arkadaşlarımızla birlikte bir liste hazırladık. Seçimlerde bizde varız diyoruz. Demokrat Parti Edirne İl yönetimine talibiz. Edirne İl Başkanlığına adayım. Yıllardır partimin çeşitli kademelerinde görev aldım en son yaptığım görev kadın komisyonları başkanlığıydı. 27. dönem yerel seçimlerinde Demokrat Partiden milletvekili aday adayıydım. Şimdiki hedefim İl Başkanlığı seçimini kazanıp, görevi aldığımızda dava arkadaşlarımızla birlikte bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğimize partimize katkılarda bulunacağımız, canla başla çalışacağımız inancı ile yola çıktık” dedi.

İstifa ettiler, kabul görmedi

Toplantıda söz alan ve halen DP İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Şezai Nüfer mevcut İl Başkanı İbrahim Özyılmaz için açtı ağzını yumdu gözünü. Doğru Yol Partisi’nden bu yana birçok kademede görev alan Nüfer, “30 yıldan bu yana doğru yolun içindeyim. DP kurulunca buraya geçtik. Partimin bana ihtiyacı olduğu her zaman yanında olduk ve görev almışımdır. İbrahim Özyılmaz’ın yönetim anlayışından dolayı birkaç arkadaşımızla istifa dilekçelerimiz genel merkeze verdik. Ancak kabul görmedi. Aslında bunlar belediye başkanlığı seçiminden önce olan bir şeydi. Partimize zarar vermemek için ön plana çıkmak istemedik” dedi.

“Sedefçi’den özür diliyorum!”

Yerel seçimler öncesi yaşanan gelişmelerde İl Başkanı Özyılmaz’ın bireysel kararlar alıp açıkladığını ifade eden Nüfer, “Benim rahatsızlığım il bazında partide tek adamlık olayı çok fazla. İlçe denen bir şey yok. İbrahim Özyılmaz, telefonla ilçeleri görevden aldırıyor. İşine geleni ilçe başkanı yapıyor, işine gelmeyeni yapmıyor. Sonra Hamdi Sedefçi’nin aday olması ve sonradan aday gösterilmemesi, kimseye sorulmamıştır. Ferdi olarak hareket etmiştir ve buna karşı çıkmışımdır. Biz tam demokratız. Acil bir basın açıklaması yapıldı. ‘Hamdi Sedefçi, yüzde 99 adayımızdı ama bugün yüzde 100 adayımız değil’ dendi. Bunu kime sordun. Senin yönetim kurulun yok mu? Senin karar defterin yok mu? Nasıl hareket ediyorsun sen? Hamdi Sedefçi’den, Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı olarak özür diliyorum. Hamdi Sedefçi, siyaset konusunda olsun belediye başkanlığı konusunda olsun Edirne’de duayendir. Biz yanlış yaptık. Kimse bunları söylemedi. İbrahim Özyılmaz’ın kendi aldığı şahsi kararlar ve fikirler bunlar. Bu işte şaibe var” diyerek çarpıcı iddialarda bulundu.

Oğlu ve gelini belediyeye alındı

İddiaları bununla da sınırlı kalmayan Nüfer şunları söyledi: “Ve acele bir biçimde parti binasını değiştirdik. O kadar hızlı oldu ki, ne gerek vardı? Ve sen parti binasını seçimde karşına çıkacak olan bir belediye başkanına, Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanına açılış yaptırıyorsun. Burada şaibe yok mu sizce? Karar defterinde aldığı bir tane bu yönde karar yok. Ben en yakın kişiydim kendisine. Seçimden 3-5 ay geçti sessizlik bozuldu. İbrahim Özyılmaz’ın oğlu ve gelini CHP’li belediye başkanı tarafından işe alınıyor. Bizim siyaset yapma imkanımız kalmadı. Şu an yeni oluşum içindeyim. Kısmetse yine yönetimde olacağım. Amacım listeye girmek değildi.  Amacım İbrahim Özyılmaz’dan Demokrat Partiyi kurtarmak. Kimsenin babasının çiftliği değil orası.”

Ercan’ın listesi

Ayten Ercan’ın yönetim listesinde şu isimler yer alıyor: Nail Filiz, Sezai Nüfer, Mustafa Durgazlı, Hüseyin Dönümcü, Recep Seçkin Onal, Fethiye Yar, Ebru Akbaş, Necmiye Meriç. Kaynak: Ercan BİTTİ 317 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
3 ülkede Türkçe şöleni 3 ülkede Türkçe şöleni 15.11.2019
Sürücülere ihlalleri izletildi Sürücülere ihlalleri izletildi 15.11.2019
İlk eğitim büyüklere İlk eğitim büyüklere 15.11.2019
O DEAŞ’lı ABD’ye gönderiliyor O DEAŞ’lı ABD’ye gönderiliyor 15.11.2019
Hayaline doğum gününde ulaştı Hayaline doğum gününde ulaştı 15.11.2019
Edirne’nin şiir hikâyesi Edirne’nin şiir hikâyesi 15.11.2019
Oktar’ın tazminat isteğine ret Oktar’ın tazminat isteğine ret 15.11.2019
Şantaj operasyonu genişliyor Şantaj operasyonu genişliyor 15.11.2019
Hıdırlık Tabya başka bahara Hıdırlık Tabya başka bahara 15.11.2019
Gözünüzü kapatarak terörü bitiremezsiniz Gözünüzü kapatarak terörü bitiremezsiniz 14.11.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 87
Facebook 105
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 267 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu olanlar bu kente yakışıyor mu?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Dışlanan Oyunlar: 2) Reis Bey
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.