Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Tıpta beyaz önlük heyecanı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Tıpta beyaz önlük heyecanı 18.9.2019 - 12:14:45
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan 266 öğrenciye, mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Fakülteyi birincilikle kazanan öğrencilerden Mert Serbest, eğitimleri boyunca sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmek bilinciyle hareket edeceklerini söyledi.Tıpta beyaz önlük heyecanı


            Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2019-2020 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan öğrenciler için “Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenledi. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni”nde, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan 266 öğrenciye, mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Tezel, Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Uzun, Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, öğrencilerin aileleri ve öğrenciler katıldı. Törende, 2019 Lisans Yerleştirme Sınavında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni birincilikle kazanan Mert Serbest, fakülte öğrencilerini temsilen bir konuşma gerçekleştirdi. Serbest, tıp mesleğine ilk adımı atmanın heyecan ve mutluluğunu gururla taşıdığını belirterek, çiçeği burnunda öğrenciler olarak duygularını paylaşma fırsatı sunan akademisyenlere teşekkür etti. Mert Serbest konuşmasında, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri olarak üniversitedeki eğitimleri boyunca sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmek bilinciyle hareket edeceklerini söyledi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Tezel, öğrencileri iyi bir hekim olmanın yanı sıra iyi birer insan olarak yetiştirmeyi istediklerini belirterek öğrencileri, tıp eğitimleri sürecinde sadece modern tıbbi bilgiler ile donanmış bireyler değil, ülke ve dünya gerçeklerini bilen, bilim insanı, profesyonel, sağlık savunucusu, iletişimci, ekip üyesi, danışman, yönetici, liderlik gibi alanlarda yetkin doktorlar olarak şekillendireceklerini ifade etti.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesi’nin, huzurlu ve güvenli yaşam alanları, sosyal ve kültürel olanakları, sahip olduğu altyapı, donanım ve alanında uzman nitelikli eğitim kadrosu ile Türkiye’nin sağlık alanındaki önemli ve öncü sağlık kuruluşlarından biri olduğunu söyledi. Dr. Ali Cengiz Kalkan, “Sahip olduğu değerlerle Trakya Üniversitesi’nin büyük bir aile olduğunu hatırlatmakta fayda var. Buraya her geldiğimizde, Üniversitemizin heyecanını ve çalışma iştiyakının daha da arttığını görüyoruz. Bu azim ve gayret bizlere sahada büyük cesaret ve güven veriyor. Bizlere meslektaş olmak için hayatlarında önemli birer adım atan tüm öğrenci kardeşlerimizi, büyük ve alanında yetkin bir ekibin beklediğini ifade etme gururunu taşıyorum. Tüm şifa bekleyen canlara deva olacak, kıymetli öğretim üyelerimizin emek ve çabalarıyla bezenerek, gelecekte doktorluk mesleğinin onur ve gururunu sahaya taşıyacak tüm hekim adaylarımızı saygı ve muhabbet ile selamlıyorum. Trakya Üniversitesi ailesini de bünyesine kattığı yeni değerler, sağlık hizmetine yaptığı önemli katkılar için kutluyorum. Genç ve çalışkan beyinlerle yeni serüvenlere ve yolculuklara yapacakları yürüyüşün yakın takipçisi olmaya, aynı heyecanı yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne’nin ve Trakya Üniversitesi’nin köklü ve derin bir tarihe sahip olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, ilme ve bilime değer veren bir medeniyetten geldiklerini hatırlatarak, toplumumuzu ve kültürümüzü geliştirecek, daha ileriye taşıyacak bir sistemin inşası için çalıştıklarını belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi. Beyaz önlük giydirme törenin ardından Tıp Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin toplu fotoğraf çekimiyle program son buldu. Programda ayrıca öğrencilere, tıp eğitiminin temel kuralları ve eğitim biliminin ana konularını içeren “Tıp Öğrencileri İçin Tıp Eğitimi” kitabı hediye edildi. Kaynak: Haber Merkezi 288 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Motorsiklet tutkunlarından destek Motorsiklet tutkunlarından destek 28.1.2020
Jandarma tanırım TIR’ı Edirne’de Jandarma tanırım TIR’ı Edirne’de 28.1.2020
Sulama kanalına düşüp öldü Sulama kanalına düşüp öldü 28.1.2020
Yağmur çiftçiyi güldürdü Yağmur çiftçiyi güldürdü 28.1.2020
Komşuda grip alarmı Komşuda grip alarmı 28.1.2020
İlk kamyon yola çıktı İlk kamyon yola çıktı 28.1.2020
Haziran’da tahliye edilecek Haziran’da tahliye edilecek 28.1.2020
Unutulan servetin sahibini buldular Unutulan servetin sahibini buldular 28.1.2020
Roman kültür merkezi olsun Roman kültür merkezi olsun 27.1.2020
Elazığ yalnız değil Elazığ yalnız değil 27.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 59
Web Siteleri 93
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 281 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Kamuoyu bu cevapları bekler
Murat Savaş

Recep Duymaz
Gece Gözlü Kız
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Toplu taşımada ilaçlama yapılıyor mu?
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.