Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Yönetim olaya el attı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Lalapaşa
Yönetim olaya el attı 4.9.2019 - 10:04:58
Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Ortakçı köyünde yaşayan Romanların, köy Muhtarı Mustafa Dağdeviren ile İYİ Parti Lalapaşa İlçe teşkilatı arasındaki krize, İYİ Parti Edirne yönetimi “Ayrıştırmalara müsaade etmeyiz” diyerek konuya el attı.Yönetim olaya el attı

                Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Ortakçı köyünde 17 yıldır yaşayan ve ikametleri bu köyde bulunan Roman vatandaşı 5 aile, kendilerine sahip çıkan köy muhtarı Mustafa Dağdeviren ile Lalapaşa İYİ Parti ilçe yöneticilerini geçen hafta karşı karşıya getirdi. Roman vatandaşlara sahip çıkan köy Muhtarı Dağdeviren’i ziyaret eden İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve Milletvekili Orhan Çakırlar, olayı bir kez daha taraflarından dinledi ve Roman ailelerle buluştu. Ziyaretin hemen ardından bir açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir, yaşanan sürecin hukuki yolla halledilmesi gerektiğini başka bir yolun olmadığı hem vatandaşlarımıza hem köy muhtarına anlattıklarını belirtti.

Demir, “E.A. Lalapaşa ilçe başkanı olduğu kadar köyün seçilmiş azasıdır. Seçmenine karşı köyün malını, merasını, haklarını savunmakla mükelleftir. İYİ Parti olarak biz buna taraf olmayız. Kendi iç çekişmelerinize partimizi alet etmeyin buna da müsaade etmeyiz. Muhtar; Köyünü ayrıştırmaya değil birleştirmek için çaba sarf etmelidir. Unutma ki, kazanan, makamda oturan, temsil eden kucaklayıcı olmalıdır. Muhtar Mustafa Dağdeviren, ‘İYİ Parti ismini kullandığımı hatırlamıyorum, kullandıysam yanlış yaptım özür dilerim’ dedi.

Bundan sonra yaşanan sürecin hukuki yolla halledilmesi gerektiğini başka bir yolun olmadığı hem vatandaşlarımıza hem köy muhtarına anlattık. Görünen o ki muhtarlık seçimi Ortakçı köyünde bitmemiş, seçimdeki husumet hala devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

“Ayrıştırmalara müsaade etmeyiz”

Ayrıştırmalara müsaade etmeyeceklerini ifade eden Demir, sözlerini şöyle tamamladı:  “İYİ Parti olarak vatandaşlarımızı kimsenin emellerine alet etmeyeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi “TC Nüfus cüzdanını sahip olan herkes bu ülkenin tapusunun ortağıdır. İlkesi ile hareketle hangi etnik kökenden gelirse gelsin Türkiye Cumhuriyetine Vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes eşit haklara sahiptir. Hukuka bağlı olduğu müddetçe de bizim için baş tacıdır. Bu ve buna benzer ayrıştırmalara müsaade etmeyeceğiz. Zor şartlarda hayatlarını idame ettirmeye çalışan vatandaşlarımızın mevcut yaşantılarının iyileştirilmesi içinde yardımcı ve takipçisi olacağız.” 

 Kaynak: Haber Merkezi 4024 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 102
Web Siteleri 156
Facebook 132
Twitter 11
Instagram 12
Youtube 14


Ankete 427 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.